Po godzinach

Srebro na poniedziałek (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 9

Mściwość Europy

Nasza ulubiona eks-minister oświaty w kreacjach z PCK, Anna Zalewska podczas wtorkowej debaty na temat praworządności w Polsce podpadła wiceprzewodniczącej PE. Europosłanka PiS podczas rundy pytań, zamiast zadać pytanie, chciała wykorzystać dodatkowy czas na kontynuowanie swojej pochwały „reform” w polskim sądownictwie. Została więc pouczona przez Nicolę Beer, która prowadziła obrady, a w końcu stanowczo zrugana, cytuję: „Tu nie ma żadnego pytania. (…) Po raz ostatni daję pani szansę, bo pani próbowała zyskać dodatkowy czas na przemawianie, a to jest nie akceptowalne.” Swoją drogą, gdyby pani wiceprzewodnicząca wpadła na obrady Sejmu, to przekonałaby się, że dla przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy akceptowalne jest wszystko. I to bez żadnego trybu. A tak to tylko kolejny raz wypełzła patologiczna mściwość zgniłej Europy.

„Prezent” dla narodu na walentynki

Wiceminister MS Michał Wójcik kolejny raz rzucił bon motem, jak mu się to nieraz zdarza. Niedawno w TVN24, zapytany o świeżutko uchwaloną ustawę kagańcową błysnął subtelnym dowcipem i finezyjną aluzją do daty wejścia w życie tejże ustawy. Otóż zaprotestował, jakoby było to prawo represyjne wobec sędziów i zaproponował, by określać je jako ustawę walentynkową, stworzoną z miłości do narodu. No cóż, jaka miłość – taka Walentynka….

Różne interpretacje gwizdania

Jacek Sasin, osiem lat temu wypowiadając się o gwizdach podczas wystąpienia profesora Bartoszewskiego z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, stwierdził, że było to „spontaniczne zachowanie”. Natomiast w ubiegłym tygodniu, podobne gwizdy podczas przemówienia PAD-a w Pucku, wydały mu się „przemysłem pogardy”. Ciekawe czemu? Czyżby zwolennicy PiS-u gwizdali bardziej melodyjnie niż opozycjoniści?

A może dekret o gwizdaniu?   

Politycy PiS-u chcą, żeby Małgorzata Kidawa-Błońska przeprosiła za krzyki, gwizdy i transparenty protestujących, którzy pojawili się na uroczystości 100. Rocznicy zaślubin Polski z morzem. A przecież ona nie gwizdała i nawet podała rękę Andrzejowi Dudzie tak po prostu z grzeczności. Mieli nawet wysmażyć uchwałę w tej sprawie, ale posłanka Joanna Lichocka nakryła ją jednym palcem i na razie sprawa przycichła, choć potencjalnie nadal jest rozwojowa… Proponowałby nie uchwałę, lecz dekret o całkowitym zakazie gwizdania, bo może ono czasami niektórych obrażać.

Kariera prokuratora

Jak donoszą media, nowym Prokuratorem Okręgowym w Lublinie został legitymujący się zaledwie trzyletnim stażem prokuratorskim Robert Malicki, wcześniej radca prawny. Pan Malicki wsławił się wcześniej odmową ścigania ministra Zbigniewa Ziobry, kiedy ten był podejrzewany o prowadzenie nielegalnej agitacji wyborczej. Jego zdaniem minister nie agitował, a tylko informował o zaletach kandydata na radnego. Nowemu Prokuratorowi Okręgowemu, choć nie ma żadnego doświadczenia w pracy na kierowniczych stanowiskach, podlegać będzie około 100 śledczych oraz 15 prokurator rejonowych. Nie wątpię, że to zdolny człowiek o rozlicznych talentach i na pewno da sobie radę. Przecież decyzja w sprawie Ziobry nie mogła mieć najmniejszego wpływu na jego awans.

Zachowaj mnie, Panie, od koalicjantów. Z opozycją dam sobie radę sam

Tak mogłaby brzmieć modlitwa Jarosława Kaczyńskiego po jednej z ostatnich wypowiedzi radiowych Jarosława Gowina – wicepremiera, ministra, a zarazem koalicjanta PiS-u w ramach Zjednoczonej Prawicy. Otóż Gowin, który już kolejny rok głosuje „za”, ale się nie cieszy, stwierdził w Radiu Plus, iż „Zmiany w sądownictwie, mimo, że głębokie i obejmujące wiele obszarów, nie przełożyły się na podniesienie jakości funkcjonowania sądów”. Od tej pory przeciwnicy „dobrej zmiany” w sądownictwie nie muszą cytować krytycznych wypowiedzi parlamentarnej. Gowin w zupełności wystarczy.   

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia

Ładowanie