Po godzinach

Srebro na poniedziałek (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 8

Narzeczona dla Bosaka

Krzysztof Bosak ożenił się. Serdeczne gratulacje dla nowożeńca. Jednak, jak wynika z ostatnich doniesień medialnych, z panną niezbyt posażną, bo nadal ma kłopot z finansowaniem kampanii prezydenckiej. Próbował nawet pozyskać w tym celu kredyt bankowy na małe 600 tysięcy zł., ale mu nawet chwilówki na 600 zł. nie przyznali. W tej sytuacji radziłbym jednak kandydatowi Konfederacji na prezydenta nie podejmować tak pochopnych decyzji matrymonialnych, ale raczej rozejrzeć się za wybranką nie tylko piękną, ale i majętną. Zresztą ślub odbył się zaledwie w sobotę, to może jeszcze da się wszystko raz-dwa unieważnić i odkręcić, nawet prawo kanoniczne coś takiego przewiduje.  Panu Bosakowi radzimy poszukać nowej kandydatki na żonę wśród pisowskich „wdów smoleńskich”. Na tak młodego i atrakcyjnego kawalera na pewno niejedna się  skusi. Ot, choćby  Beata Gosiewska, która do tej pory otrzymuje odszkodowania i renty z kasy państwa, a i w Europarlamencie za przyzwoitą pensję zasiada, to może dała by radę sfinansować kampanię.

Kempa z ambicjami

W sobotę odbyła się konwencja Solidarnej Polski na której Wicemiss Europarlamentu – Beata Kempa zaatakowała Roberta Biedronia jako kandydata na prezydenta. Jej urocze nawiązanie do orientacji seksualnej Biedronia oraz zaprezentowanie Krzysztofa Śmiszka  jako kandydata na pierwszą damę niewątpliwie zwiększy jej szanse w konkursie na Nową Krystynę Pawłowicz. Nadal jednak nie ma szans wygrać wyborów na Miss Radia Maryja, gdzie od lat przegrywa z „Beyonce z Torunia” – Anną Sobecką.

Być ubogim jak Schab

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów  Sądów Powszechnych Piotr Schab jest doprawdy ubogim człowiekiem, bo jak wiadomo za marne kilkanaście tysięcy w Warszawie utrzymać się trudno na poziomie odpowiadającym tak wysokiemu stanowisku.  Dlatego też pan sędzia, chociaż jest właścicielem obszernego domu pod Warszawą, musi też zajmować 70-metrowe mieszkanie komunalne w Warszawie, gdyż na zakup odpowiedniego lokum w stolicy lub wynajem takowego po cenach rynkowych po prostu go nie stać, bo ma rodzinę na utrzymaniu. Przecież, jako szlachetny prawnik, tropiący przestępców w togach (lub z Marszu Tysiąca Tóg), nie zajmowałby lokalu dla osób w trudnej sytuacji finansowej, jeśli tylko miałby jakąś alternatywę. Zresztą jest też do niego bardzo przywiązany, gdyż mieszkał w nim od urodzenia i serce chyba by mu pękło, gdyby go musiał opuścić.

 Współczuję i z rozrzewnieniem wspominam ból, jaki przeżył marszałek Karczewski w chwili zwalniania rządowej willi. Nie można być tak okrutnym i skazywać biednego Schaba na podobne cierpienie.

Kiedy nie można mieć grzywy jak Trump

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, Maciej Nawacki, podobnie jak większość obozu „dobrej zmiany, najwyraźniej bardzo kocha Amerykę i chętnie naśladuje amerykańskich polityków, zwłaszcza republikańskich”. Niestety, mimo młodego wieku, włosy ma już nieco przerzedzone i nie może sobie zapuścić grzywy jak Donald Trump. Łączę się z nim w bólu, bo sam nie posiadam zbyt bujnej czupryny, ale moim idolem jest Van Diesel. W tej sytuacji podczas piątkowego zebrania sędziów Sądu Rejonowego postanowił wziąć wzór z senator Nancy Pelosi i podarł kartki z uchwałą w sprawie sędziego Juszczyszyna. Niestety, drąc uchwały olsztyńskich sędziów, nie tylko podeptał samorząd sędziowski i wypowiedział wojnę własnym sędziom, ale poparł też liberalną opcję amerykańską. Chyba przed wykonaniem tego gestu nie sprawdził, że Pelosi jest demokratką i zdeklarowaną przeciwniczką Trumpa.

Pani kurator

Jak twierdzi nasza ulubiona małopolska kurator oświaty – Barbara Nowak, edukacja seksualna w szkołach jest niezgodna z prawem, a masturbacja to już nie ósmy grzech główny, tylko ciężka zbrodnia. Zwłaszcza w przypadku recydywy.

Jak donosi „Gazet Wyborcza”, gdyby popularny serial „Sex Education” powstawał w Polsce, a opiniowała go Pani kurator, scenariusz trafiłby do kosza. No chyba, żeby go zmienić w taksi sposób, że na każde pytanie młodych ludzi związane z ich płciowością, odpowiedzią byłaby modlitwa zamiast. Nie da się ukryć, iż Polska to nie jest dobre miejsce dla produkcji z brzydkim słowem zaczynającym się na literę „S” w tytule. Zresztą słowo na „K” też są paskudne, zwłaszcza jedno – Konstytucja. Za to z piękny i wzniosły jest wyraz na „R”, który w placówkach pedagogicznych propagują Men In Black, czyli faceci w czarnych kieckach. Idąc tokiem rozumowania małopolskiej kurator można śmiało powiedzieć, że ksiądz poprzez swój ubiór również deprawuje dziecko. No, bo kto to widział, żeby prawdziwy Polak i katolik chodził w sukience, choćby nawet czarnej? Przecież to tęczowa zaraza LGBT przymusza chłopców w przedszkolach, żeby w kieckach chodzili… W tym momencie dusza prawdziwego Polaka przeżywa dysonans poznawczy, ale dzięki różańcowi daje radę się z tego podźwignąć, choć z trudem.

Można dojść do wniosku, kiedy słucha się błyskotliwych wypowiedzi, że gdyby w dzisiejszych czasach Juliusz Machulski napisał scenariusz kontynuujący wątki Seksmisji, to też by nie dostał namaszczenia ani od ministra kultury, ani od ministra oświaty. A już na pewno nie zyskałby aprobaty złotowłosej pani kurator oraz podobnych jej i nad wyraz  patriotycznych oraz religijnych pedagogów.

Z drugiej zaś strony, oprócz wprowadzenia nowych przepisów do kodeksu karnego, w których opisane byłyby surowe kary za promowanie masturbacji (może gilotyna? wszak tradycyjna i ponoć humanitarna), warto było by zastanowić się nad ukaraniem także rządzących, którzy promują rozmnażanie, a zatem i  seks (pardon brzydkie słowo na „S”) poprzez program 500+, a nawet przez pachnącą zoofilią reklamę o królikach. W końcu jak Prawo i Sprawiedliwość walczy z edukacją seksualną, seksem, „ideologią LGBT”, promowaniem masturbacji to również i z prokreacją oraz z księżmi, co również młodzież swym ubiorem (a czasami nie tylko ubiorem) deprawują, to prokreację też powinno zwalczać.   Za to zamiast seksu zalecać modlitwę dla wierzących prawicowców, a dla ateistycznych lewaków tradycyjnie – szklanka wódy, wróć – wody zamiast. Natomiast w celu zwiększenia dzietności obsadźmy wszystkie pola, łąki, lasy, parki, skwery i trawniki kapustą. Wszak to na zagonach tego pożytecznego i smacznego warzywa zazwyczaj znajduje się dzieci…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie