Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 90

Jarosław Kaczyński

Tęczowy Lewy

Z tęczowa opaską kapitańską, która wyraża wsparcie dla środowisk LGBT grali już Anglik Harry Kane i klubowy kolega Lewandowskiego z Bayernu Monachium, Manuel Neuer. Nasz idol narodowy, Robert Lewandowski, zapytany w trakcie konferencji prasowej, czy włożyłby tęczową opaskę kapitańską wspierającą ruch LGBT chyba zaskoczył niektórych kibiców. Otóż odpowiedź kapitana polskiej reprezentacji narodowej mogła zaskoczyć wielbicieli przymiotnika „narodowy”, gdyż brzmiała prosto i krótko: „Nie miałbym z tym problemu”. Po czym Lewy jeszcze dodał: „Każdy z nas jest człowiekiem, każdy ma swoje emocje, każdą osobę warto i trzeba wspierać”. O dziwo, wszystko to wybrzmiało na antenie TVP Info.

I najwyraźniej nie starczyło czasu i refleksu na wypikanie takiej odpowiedzi…

Jak uczcić rocznicę

Niedawno minęła 41. rocznica porozumień sierpniowych. Z okazji rocznicy zaplanowano szereg okolicznościowych wydarzeń i wystąpień (oczywiście każda opcja polityczna osobno).   Tego samego dnia GUS przyznał się kolejnego rekordu na inflacyjnej krzywej (5,4%). Tę osobliwą zbieżność zdarzeń skomentował Donald Tusk pisząc na Twitterze: „’Solidarność’ była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek”. Dość trafne spostrzeżenie, jak sądzę…

Stan tylko trochę wyjątkowy

Premier Mateusz Morawiecki wystąpił o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie z Białorusią. Prezydent Andrzej Duda zadumał się nad tym, a następnie podjął decyzję i podpisał rozporządzenie. Decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego została podjęta w związku ze szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego, związanym z obecną sytuacją na granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi. Zabrzmiało groźnie, prawie jak stan wojenny, ale powodem tego są doroczne manewry wojskowe „Zapad” i trzydziestka uchodźców na granicy. No i oczywiście o plączących się przy granicy aktywistów NGO-sów oraz dziennikarzy ze stacji innych niż TVP. O stanie wyjątkowym powiadomił obywateli rzecznik, bo prezydent Andrzej Duda oglądał mecz Polska : Albania. Bez komentarza.

Trochę wstrzymane, a trochę nie

Polski plan odbudowy nadal pozostaje bez unijnej akceptacji. Komisarz Paolo Gentiloni w czasie dyskusji powiedział, że ostatnie posunięcie polskiego rządu, a zwłaszcza badana przez Trybunał Przyłębskiej kwestia nadrzędności prawa unijnego, stanowi dodatkowy czynnik wstrzymujący zgodę Komisji Europejskiej na wypłatę środków dla Warszawy. Minister Waldemar  Buda stwierdził, że komunikaty medialne o wstrzymaniu środków unijnych to przesada. Tak zinterpretował całą sprawę na Twitterze:Procedura przyjęcia KPO nie ma związku z innymi procedurami UE. KE nie podjęła żadnej decyzji o odrzuceniu KPO lub zawieszeniu środków. PaoloGentiloni wyraził jedynie oczywiste stanowisko o poszanowaniu prawa UE. Powstałe komunikaty medialne są nadinterpretacją tych słów. I generalnie – to fundusze nie są wstrzymane, a tylko niewypłacane. I tu nasuwa się klasyczne pytanie: czy można być trochę w ciąży?

Modelka Marianna S.

W nowej edycji programu Top Model pojawiła się pewna wysoka i zgrabna  blondynka. Kiedy się przedstawiła, okazało się, że to Marianna Schreiber – żona ministra Łukasza Schreibera. Jak przyznała, mąż nic nie wiedział o jej udziale w programie, a chęć uczestniczenia w takim show to jej marzenie od najmłodszych lat. Pani Schreiberowa była strasznie spięta, bo jak wyznała: „Żonie ministra nie wypada robić takich rzeczy. Może się rozwiedzie ze mną”. Jurorzy dali jej jednak szansę i piękna Marianna przeszła do dalszej części programu. To był dopiero pierwszy odcinek, więc kupiliśmy popcorn i czekamy, co będzie dalej. Sprawa jest rozwojowa…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie