Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 86

Jarosław Kaczyński

Oszczędna matka

Halina Obajtek, matka Daniela „Wszystko Mogę”, przez całe lata pracowała jako krawcowa za około 1,5 tysiąca złotych miesięcznie. Okazało się jednak, że zawsze była oszczędna i gospodarna, a w końcu udało jej się nie tylko za te pieniądze prowadzić dom, wykarmić dzieci i męża, ale nawet odłożyć całkiem sporą sumkę. W czasach, gdy jej syn był już wójtem Pcimia, porzuciła pracę fizyczną i kupiła udziały w firmie znajomych Daniela Obajtka. Dokonała tego 12 czerwca 2012 r. i zapłaciła gotówką 260 tysięcy złotych za 2600 udziałów w spółce. W umowie sprzedaży oświadczyła, że pieniądze te pochodzą z jej osobistego majątku.

Tego samego dnia na identyczną kwotę dokonał transakcji jej zdolny syn. Później jeszcze Super Mama dołożyła do tej kwoty kolejne transze gotówki – w sumie wyłożyła 800 tysięcy. A Wy zarabiacie 3, 4, a może nawet 5 tysięcy miesięcznie i jeszcze nie odłożyliście stosownej sumy, żeby zainwestować! Wstydźcie się i bierzcie przykład z Matki Obajtkowej!

Prezydent United Kingdom

Ostatnio TVP Info wyemitowało materiał na temat zarobków polskich polityków. Znalazła się w nim grafika mająca w zamierzeniu przedstawiać – w ramach porównania – wynagrodzenia osób zajmujących najważniejsze stanowiska państwowe w Wielkiej Brytanii. Oprócz zarobków brytyjskich parlamentarzystów zaprezentowano infografikę z zarobkami prezydenta Zjednoczonego Królestwa. Swoją drogą, ciekawe kto objął ten urząd… I kiedy były wybory? A w ogóle: czy królowa o tym wie? Bo do tej pory taki urząd w Wielkiej Brytanii nie istniał, a głową państwa była Elżbieta II.

Znowu osiem gwiazd

Znany piosenkarz Krzysztof Zalewski zgarnął w ramach tegorocznych Fryderyków aż cztery statuetki. Artysta zaprezentował na żywo utwór „Annuszka”, prowokacyjnie ucałował na scenie piosenkarza Ralpha Kaminskiego, gdy ten wręczał mu Fryderyka w kategorii Autor Roku, a na koniec wygłosił najbardziej komentowane przemówienie. Podsumował je rymowanym podziękowaniem dla publiczności, w którym zawarł taką frazę: „Ci co tak mówią, pewnie mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i konfederację”. W pełni zgadzamy się z artystą w tej kwestii…

Bo źle pracowała…

Wiceminister Anna Kornecka z Porozumienia straciła posadę w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii po występie w TVN24. W trakcie wywiadu pani wiceminister krytycznie odniosła się do założeń Polskiego Ładu. Stwierdziła m.in.: „Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet ci najmniejsi podatnicy, którzy rozliczają się kartą podatkową też na tych rozwiązaniach tracą”. Jak mówiła w TVN24, Porozumienie sprzeciwia się tak gwałtownej podwyżce podatków. Następnego dnia premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o jej odwołaniu. Jednak w uzasadnieniu nie było słowa na temat krytycznej wypowiedzi pani Korneckiej. Natomiast rzecznik rządu Piotr Mueller oświadczył, że: „Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m² oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”. Czyli do końca lipca pracowała dobrze, a na początku sierpnia coś się popsuło?

Adrian i tęcza

Pamiętacie jak rok temu w kampanii prezydenckiej PAD określał osoby LGBT? Że to nie ludzie, a ideologia. No i za sprawą Igrzysk Olimpijskich musiał dwa razy gratulować tęczowym olimpijkom. Wioślarce Katarzynie Zillmann pogratulował po 39 godzinach od zwycięstwa. To i tak nieźle – mógł przecież, jak Bidenowi, pogratulować udanego treningu. Drugiej olimpijce – żeglarce Jolancie Ogar-Hill gratulował, używając tylko pierwszego członu nazwiska, bo drugi ma po żonie. To i tak nieźle, bo mógł przecież pogratulować tylko konstruktorowi jachtu…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie