Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 82

Jarosław Kaczyński

Kaczyński bagatelizuje

Jarosław Kaczyński ocenił w wywiadzie, że „powrót Donalda Tuska rzeczywiście ożywi jakąś mniejszościową część elektoratu Platformy Obywatelskiej”. Jednak w ocenie Prezesa wszystkich prezesów, obecna pozycja Tuska nie jest jednak najmocniejsza i zupełnie nie zagraża długim rządom Zjednoczonej Prawicy. Ponadto Kaczyński dodał, że w strukturach UE Donald Tusk nie ma już czego szukać, gdyż: „Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska – u nas dobrze znany, dowcipy o tym są – tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada. Zatem najpewniej nie ma innego wyjścia i musiał wrócić.” Wszystko to stwierdził wyjątkowo pracowity, zrywający się do roboty przed świtem, prezes Jarosław Kaczyński.

Czartoryski racjonalizuje

Poseł Arkadiusz Czartoryski niespełna dwa tygodnie temu opuścił szeregi członków Prawa i Sprawiedliwości i wraz dwójką innych posłów założył koło poselskie Wybór Polska. Podczas konferencji prasowej, na której poseł ogłaszał odejście z PiS-u, twierdził, że godność człowieka jest ważniejsza niż lojalność wobec partii. W gorzkich słowach podsumowywał stosunki panujące w partii, mówiąc: „W PiS panuje zarządzanie przez zastraszanie”. I jeszcze dodał: „Spróbuj się wychylić, to wpadnie do ciebie CBA”. I wpadło – do posła Czartoryskiego i do jego córki. W tej sytuacji dzielny pan Arkadiusz podjął jedyną słuszną decyzję – grzecznie wrócił do partii-matki. W ten sposób uratował większość Zjednoczonej Prawicy w Sejmie, zlikwidował koło poselskie Wybór Polska i ocalił własną rodzinę. Jak rozsądnie! Brawo On!

Cudowny spadek cen

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami ciągłego wzrostu cen paliw, które zbliżają się już do 6 zł za litr. Ale jest jedna taka stacja, która stawiła opór temu trendowi. Gwałtowna obniżka cen benzyny miała miejsce na stacji paliw przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie podczas konferencji prasowej szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza dotyczącej drożyzny. W ciągu kilku minut nastąpiła obniżka ceny o 15 groszy, co  oznacza, że stacja ta przestała zarabiać na sprzedaży benzyny, a nawet… dokłada do każdego sprzedanego litra. Tym samym ta stacja Orlenu stała się jedną z najtańszych stacji tego koncernu w Warszawie, a może nawet w całym kraju. Jest siła sprawcza i moc w prezesie ludowców!

Żona ofiarna

Takiej kariery, jaką do niedawna robiła Sylwia Sobolewska, można tylko pozazdrościć. Małżonka sekretarza generalnego PiS-u do 2015 roku pracowała, jako urzędniczka, w Państwowej Inspekcji Handlu w Szczecinie. Natomiast odkąd złote dziecko dobrej zmiany, czyli Daniel Obajtek objął władzę w Orlenie – dostała w koncernie trzy ważne posady: dyrektorski stołek i dwie rady nadzorcze. Zarabiała na tych posadach nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. I wszystko było tak pięknie, aż do ostatniego weekendu, kiedy to prezes Kaczyński, jako bezdzietny kawaler z kotem, postanowił na kongresie swojej partii wypowiedzieć wojnę nepotyzmowi. Już w poniedziałek sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski ogłosił, że jego żona nie zasiada już w żadnej radzie nadzorczej spółek Skarbu Państwa. Pragnę nadmienić, że kwestią nepotyzmu w imieniu prezesa miał się zająć Jacek Sasin, powszechnie znany jako nieudacznik (patrz – wybory kopertowe). A w tym przypadku – zdumiewająca wręcz skuteczność! Gratulujemy Panu Jackowi i współczujemy Pani Sylwii! I czekamy na dalsze dymisje tłustych kotów z tłustych posadek…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie