Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 71

Jarosław Kaczyński

Najszybsza Liga

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście europejskich potęg: Chelsea, Manchester City Liverpool, Tottenham Hotspur, Arsenal Londyn, Manchester United, Atletico Madryt, Real Madryt, FC Barcelona, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn ogłosiły powstanie Superligi, która w założeniu miała być konkurencją dla Ligi Mistrzów. Superliga wstrząsnęła światem sportu. Niemal od razu zareagowała UEFA, która poinformowała, że zamierza stworzyć gigantyczny pozew skierowany do klubów wyłamujących się z systemu. Oświadczenia wydały też Bayern Monachium i Paris Saint-Germain, które zostały zaproszone do Superligi, ale stanowczo odmówiły. Odważny projekt wyjścia najpotężniejszych klubów spod egidy UEFA rozgrzał do czerwoności kibiców, ludzi sportu, polityków, a nawet koronowane głowy. Całe zamieszanie nie umknęło oczywiście uwadze klubów, które najprawdopodobniej zaczęły zdawać sobie sprawę, że popełniły poważny błąd. Tymczasem okazało się, że góra urodziła mysz i szumnie zapowiadana rewolucja w światowym futbolu trwała zaledwie nieco ponad 48 godzin. Po nadzwyczajnym spotkaniu przedstawicieli wszystkich dwunastu klubów okazało się, że z projektu wycofają się wszystkie kluby Premier League. Najpierw oficjalnie ogłosiły to Manchester City i Chelsea, a po około godzinie kolejne cztery ekipy. W środowy poranek z Superligi oficjalnie wycofały się Inter Mediolan, AC Milan oraz Atletico Madryt. W ten sposób nieco ponad dwie doby po szokującym utworzeniu Superligi, uczestnikami nowego projektu zostały tylko Juventus, Real Madryt i FC Barcelona. Ale podobno projekt jeszcze nie upadł… Chyba tylko dlatego, że ostatnie trzy zespoły nie mogą ustalić, kto gasi światło.

Wieczór panieński

Grupa pracowników firmy spod Gostynina zorganizowała zabawę na terenie zakładu, bo jedna z kobiet wychodziła za mąż. Bawili się przednio w hali produkcyjnej, ale zapomnieli o wszelkich obostrzeniach i zgodzie pracodawcy. Były tańce, balony, opaski z diabelskimi rogami. Wszystko zobaczyć można było na filmie, który trafił do sieci. Na podstawie tego nagrania sprawą zajął się gostyński sanepid, a firma już ukarała uczestników zabawy. Brygadzista zmiany został zwolniony dyscyplinarnie, a z 13 osobami biorącymi udział w zabawie rozwiązano umowy o pracę. Dodatkowo osoby, które nie nosiły maseczki, zostały ukarane utratą zapłaty za dniówkę. A wystarczyło zaprosić dyrekcję i pewnie dostaliby nagrody…

Sąd może nierychliwy, ale sprawiedliwy

Sąd odrzucił wniosek Daniela Obajtka o nałożenie na „Gazetę Wyborczą” rocznego zakazu publikowania artykułów na temat zniżki, jaką prezes Orlenu otrzymał na zakup apartamentu na warszawskim osiedlu. Według sądu zakaz nie mógł zostać uwzględniony, gdyż ograniczałoby to wolność prasy i krytyki. W ten sposób PiS-owski Napoleon Biznesu znalazł swoje Waterloo w starciu z „Gazetą Wyborczą”… Teraz niecierpliwie czekamy na to, by Daniel Wszystko Mogę wysmażył wnioski do sądu o pozostałe swoje nieruchomości. Podobno w sumie ma ich 38, więc zapowiada się pasjonujący serial sądowy. Pora przygotować popcorn!

Bitwa pod Grunwaldem

Wójt gminy Grunwald napisał list do premiera Morawieckiego, w którym prosił o rozwiązanie rady gminy, której zarzuca oszustwa i korupcję. Wójt od dłuższego czasu miał problem z ko habitacją z radnymi, a w końcu nie zdzierżył. Jako dowód niekompetencji radnych wójt rozpisał się na dwudziestu stronach o ich życiu prywatnym, o chorobach i o orientacji seksualnej ich dzieci. Jedna z radnych o tym, że córka jest lesbijką, dowiedziała się właśnie z tego listu. Wójt zasugerował, że w związku z tym kobieta nie ma odpowiednich kompetencji, by piastować aktualne stanowisko. Swoją drogą, ciekawe czy ten wójt to polityczny cynik czy zwykły PiS-owski idiota?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie