Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 70

Jarosław Kaczyński

Biedny jak Obatel

Parlament Europejski nakazał Ryszardowi Czarneckiemu zwrot bezprawnie pobranych pieniędzy za podróże służbowe europosła z PiS-u, tzw. kilometrówki. Pamiętamy słynne wycieczki Czarneckiego z Jasła do Warszawy skasowanym kabrioletem w lutym. Sprawą zajął się OLAF (Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych) i uznał, że Richard Henry powinien zwrócić kwotę 100 tysięcy euro, czyli pół miliona złotych. Sprawę podobno bada też polska prokuratura, ale ona co najwyżej zbierze dowody uzasadniające odznaczenie europarlamentarzystę medalem za zaradność i wybitną przedsiębiorczość oraz nagrodą w wysokości co najmniej miliona złotych.

Wielka ucieczka

Profesor Wojciech Maksymowicz, który jest politykiem Porozumienia, od dawna wygłaszał krytyczne uwagi o walce rządu z Pandemią. Poseł Maksymowicz właśnie ogłosił, że opuścił klub PiS. Ma to związek z zainteresowaniem kierownictwo resortu zdrowia działalnością naukową Maksymowicza i sugestiami, iż jest ona nieetyczna. Profesor  jest także szefem Katedry Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, któremu podlega Klinika Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. To właśnie prowadzone tam badania stały się podstawą do ministerialnej nagonki na polityka Porozumienia. Profesor uważa, że zarzuty ze strony Ministerstwa Zdrowia to zwykłe szukanie haków na niego i jego rodzinę. Podobnie uważa też Andrzej Sośnierz, równie krytyczny wobec poczynań rządu, który także obawia się ataku na siebie i swoich krewnych. Na krótkiej konferencji prasowej w Sejmie profesor Maksymowicz zaprzeczył, aby jego zespół prowadził sprzeczne z etyką eksperymenty na płodach czy zwłokach i oznajmił, że rozważa pozew przeciwko rzecznikowi Ministerstwa Zdrowia Wojciechowi Andrusiewiczowi. Niektórzy komentatorzy uznają jednak to odejście za początek wielkiego exodusu polityków z tonącej Zjednoczonej Prawicy w myśl zasady „ratuj się, kto może”. Być może więc sprawa okaże się rozwojowa…

Tusk Wszechmogący

W zeszły piątek Donald Tusk w TVN24 użalił się nad Sławomirem Nowakiem, który od 9 miesięcy przebywał w areszcie na Białołęce. Ledwie Tusk stanął w obronie Nowaka, a już w poniedziałek sąd wypuścił nieszczęsnego aresztanta na wolność. Wprawdzie odebrano mu paszport i naznaczono mu poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych, ale jednak… Wolność to wolność. A jeśli doda się, że jeszcze w ciągu tego samego dnia sąd wstrzymał kupno Polska Press przez Obajtka, a europoseł Czarnecki musiał zwrócić 100 tysięcy euro, to aż strach pomyśleć, jak szalenie sprawczy jest szef ELP i jaką moc mają jego życzenia.

Komisja Napoleona

Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza kolejny rok dochodzi do prawdy. W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej TVP wyemitowała paradokumentalny film, który miał podsumować wyniki prac podkomisji z ostatnich kilku lat. Podobno zamiast raportu, którego pisanie jakoś opornie idzie zespołowi Macierewicza. Autorzy filmu przekonują, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie Tu-154M doszło do dwóch eksplozji, na co dowodem miały być przedśmiertne krzyki ofiar katastrofy  wmontowane w to wybitne dzieło. Po przedstawieniu tego filmu w podkomisji doszło do kłótni i rozłamu. Radosław Sikorski bardzo  krótko podsumował te spory w łonie podkomisji, mówiąc: „To jest kłótnia w Tworkach o to, kto jest Napoleonem”. Bez komentarza…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie