Po godzinach

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 7

Prezydencka znajomość języka

Niedawno poznaliśmy przyczyny prezydenckiej walki z językami – przemówienie PADa w Davos daje odpowiedź na pytanie, dlaczego prezydent tak bardzo boi się obcych języków. Do niedawna w CV można był wpisać słabą znajomość języka. Natomiast teraz absolwenci będą mogli wpisać sobie nowy poziom znajomości języka – prezydencki.  

SOP

Tym razem dla SOP-u wymagającym przeciwnikiem okazała się brama, która była za wąska i nie chciała ustąpić przed uprzywilejowanym samochodem na sygnale. Może rozwiązaniem dla tej służby są dodatkowe koguty na dachu pojazdu ewentualnie zmiana nazwa na Służba Obijania Pojazdów.

Genialny matematyk

W PiSie objawił się genialny matematyk – Ryszard Terlecki, niczym drugi Pitagoras, pytany o poparcie społeczne dla sędziów stwierdził, że 51%, które popiera środowisko sędziowskie to nie tak dużo. Gratuluję wiedzy ścisłej Panu wicemarszałkowi Sejmu, gdyż z takim poziomem wiedzy polscy uczniowie za niedługo w szkołach będą uczyli się I twierdzenia matematycznego Terleckiego.

Brat zielarz

Patryk Jaki może pochwalić się nie tylko świeżutkim doktoratem, ale też bratem o potężnej wiedzy z zakresu botaniki. Niestety, wiedzy brata Filipa, zwłaszcza zielarskiej, nie doceniła warszawska policja i zatrzymała biedaka z odrobiną ziółka w kieszeni. A dokładnie było to trochę suszu z konopi indyjskich, zapewne w celach leczniczych. Naprawdę nie było się czego czepiać, w końcu gdyby było to coś istotnego, to Patryk, który zawzięcie zwalczał marihuanę z ministerialnego stołka, załatwiłby sprawę na forum rodzinnym. A tak to znów wyszło na to, że policja jest nie tylko brutalna, ale i niezbyt rozgarnięta, bo nazwiska Jaki nie kojarzy.    

Filozof Legutko

Wielki filozof Ryszard Legutko z Nowogrodzkiej podzielił się ze światem swoimi przemyśleniami, które dotyczyły sympatii politycznych starożytnych filozofów. Nie wiem, co na to Platon czy Arystoteles, którzy przez dzisiejszy elektorat jedynie słusznej partii mogliby zostać nie do końca zrozumieni ze względu na narzucanie nam swoich wartości w języku obcym.  

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia

Ładowanie