Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 54

Jarosław Kaczyński

Heroizm Dudy

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w programie Doroty Gawryluk na temat szczepionek przeciw COVID-19. Ocenił, że wzięcie udziału programie szczepień jest „patriotycznym obowiązkiem”. Dodał, że „Jeśli tylko będzie taka możliwość, bez odbierania szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście się zaszczepię.” Zapamiętajmy to  stwierdzenie, bo dalej zaznaczył, że „nie lubi, gdy ktoś operuje igłą w okolicy jego ramion”. Heroicznie dodał, że chociaż szczepień nie lubi, „bo nie” (jak to już oznajmił w lipcu), to jednak: „Są takie sytuacje, gdy czy ktoś jest entuzjastą szczepień, czy nie jest, powinien takiej akcji się poddać.” Doceńmy jego bohaterstwo, bo chociaż strasznie boi się igieł, to nie kupił na Boże Narodzenie liściastej choinki, a i w odpowiednio odległej przyszłości jest gotów poddać się szczepieniu. Brawo ON!

Rekordowa obwodnica

Kierowcy po raz pierwszy usłyszeli o Południowej Obwodnicy Warszawy przed ponad 30 laty. Wówczas powstała rezerwa terenu, która przez wiele lat stała nienaruszona. W końcu w roku 2015 rozstrzygnięto przetargi oraz podpisano umowy. Prace budowlane wystartowały w czerwcu 2017 roku. Pierwotny termin otwarcia planowany był na sierpień 2020 roku. W tym czasie wybudowano 18,5 kilometra drogi ekspresowej, most przez Wisłę i prawie cały tunel pod Ursynowem. 20 grudnia od rana oczekiwano na otwarcie trasy, ale premier Morawiecki, minister Adamczyk i liczni dziennikarze pojawili się dopiero w południe. Tymczasem od 10.00 przy wjeździe na nową trasę gromadzili się już kierowcy, którzy około południa zaczęli się niecierpliwić i trąbić. Nie zrażony tym PMM wygłosił mowę pochwalną ku czci PiS-u, prezesa i samego siebie, a przy okazji zapewnił, że: „To ogromna radość, że możemy dzisiaj otworzyć część Południowej Obwodnicy Warszawy. Dzięki takiej wielkiej inwestycji – to koszt około czterech miliardów złotych – Warszawa staje się prawdziwie europejską stolicą co do nowoczesności infrastruktury”. Podkreślił, że obwodnica wraz z tunelem, który zostanie oddany za pół roku, będzie nie tylko służył mieszkańcom, lecz także przyciągnie przedsiębiorców. Zapewnił, że: „To droga, która zwiększa atrakcyjność inwestycyjną nie tylko samej Warszawy, która jest oczywiście bardzo atrakcyjne, ale przede wszystkim również terenów wokół”. Minister Adamczyk zapewnił zaś, że jakości obwodnicy będą nam zazdrościć Niemcy i Włosi… Sukces, no prawdziwy sukces! Po zaledwie trzydziestu latach 18, 5 kilometra drogi – to tak około 600 metrów na rok? Brawo MY!

Prozdrowotne kasyna

Minister-członek Rady Ministrów i specjalista od wszystkiego Michał Dworczyk błysnął ostatnio intelektem w programie Konrada Piaseckiego. Otóż  zapytany podczas wywiadu o to, dlaczego, pomimo zamknięcia tak wielu branż, nadal otwarte są kasyna, stwierdził, że to dlatego, iż nie dochodzi w nich do zakażeń, bo mają wysokie sufity. Nie wiemy, którzy eksperci w ekipie PMM to potwierdzili, ale na nasz gust wysokie sufity są także w zamkniętych na głucho siłowniach, basenach i halach sportowych. Widać jednak amatorzy hazardu mają lepsze dojście do ucha prezesa niż miłośnicy zajęć fitness, sportu czy pływania…

Jadą, jadą szczepionki!

Przez całe święta słyszeliśmy, że do Polski jadą szczepionki przeciw COVID-19. Pamiętacie – jak w czasie kampanii wyborczej Duda odwiedził Trumpa, to zaraz oznajmił, że zapewnił nam wszystkim szczepionki w pierwszym rzucie i w ogromnych ilościach. Więc tak – dojechały 26 grudnia, jak do wszystkich innych krajów UE. A jeśli chodzi o ilość, które ponoć miała być uzależniona od liczby ludności, to dostaliśmy 10 tysięcy dawek – tyle, co Grecja z liczbą mieszkańców wynoszącą 10,6 mln i Węgry, które mają 9,8 mln obywateli. Chyba jednak coś nie do końca zostało dogadane, ale i tak mamy sukces… jak 27:1.

Jest świetnie!

Wicemarszałek Terlecki odpowiedział dziennikarzom na wątpliwości związane z nowym szczepem koronawirusa. W poprzedni weekend brytyjski rząd poinformował o nowej mutacji, która jest bardziej zaraźliwa niż dotychczasowe. Dziennikarze zwracali uwagę, że biorąc pod uwagę dzienną liczbę zakażonych w Polsce obostrzenia powinny być zmniejszane, a nie zwiększane. Ryszard Terlecki stwierdził, że restrykcje są zaostrzane, ponieważ „szykujemy się na trzecią falę i trzeba być na to przygotowanym, przede wszystkim trzeba jej zapobiec”. Odnosząc się zaś do systematycznie malejącej liczby wykonywanych testów, stwierdził: ”Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Słowacy przetestowali wszystkich i teraz mają sytuację znacznie trudniejszą niż my”. Super – czyli można sparafrazować klasyka o gorączce i stłuczeniu termometru. Nie testuj – nie będziesz miał zakażeń koronawirusem! Tak trzymać – jest świetnie!

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie