Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 40

Jarosław Kaczyński

Jak zostać doradcą prezydenta

Pierwsza Córka, urocza Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego prezydenta RP. Taka informacja znalazła się na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Podobno pracuje  jako wolontariuszka i nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia, jak zapewnia jej tatuś na Twitterze. Doradcą ojca jest od sierpnia 2020 roku. Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta dopytywany, czym będzie się zajmowała córka PAD-a, odparł,  że została  doradcą w tej dziedzinie, na której się zna. Ponoć jako prawnik, a także jako specjalistka od arbitrażu oraz od relacji prawnych polsko-amerykańskich jest nad wyraz przydatna. O szczegółowym zakresie obowiązków Kingi Dudy i wymiarze jej pracy jako doradczyni społecznej Kancelaria Prezydenta nikogo nie poinformowała. Widocznie to informacja top secret.

Rozpylanie mgły

Po dziesięciu latach pracowitych dochodzeń zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów wniosek o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów pełniących 10 kwietnia 2010 roku służbę na rosyjskim lotnisku w Smoleńsku-Północ. To pierwszy krok do wydania międzynarodowego listu gończego. Po ewentualnym wydaniu przez sąd postanowienia o tymczasowym aresztowaniu kontrolerów, śledczy będą mogli podjąć działania zmierzające do ich zatrzymania.  Tymczasem rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow stwierdził, że Kreml odnosi się negatywnie do zarzutów Polski dotyczących katastrofy samolotu 154M pod Smoleńskiem. Pieskow dodał, że nie wie, czy Polska zwracała się do prokuratury generalnej Rosji z wnioskiem o aresztowanie tych kontrolerów lotów. Były szef MON, a zarazem przewodniczący intensywnie pracującej podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz powiedział, że już w 2018 roku jego komisja udowodniła fałszywe sprowadzanie samolotu przez kontrolerów. Samo fałszywe sprowadzanie nie doprowadziło jednak według pana Antoniego do katastrofy, bo rzeczywisty dramat nastąpił na skutek eksplozji, ale kontrolerzy dopomogli w zamachu. No, tak, oczywiście wiemy… Najpierw rozpylili sztuczną mgłę, potem zamontowali pancerną brzozę, następnie zamontowali ładunki na skrzydłach, a na koniec dobijali rannych. Nie jest tylko pewne, kiedy zjedli parówki berlinki, które im przywiózł Tusk – przed czy po zamachu?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie