Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 33

Palec Boży na karcie wyborczej

Prokuratura w Oławie prowadzi czynności sprawdzające w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas głosowania w wyborach prezydenckich. Otóż w prowadzonym przez zakonnice Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w obu turach wyborów Andrzej Duda uzyskał  100% głosów, co jest interesującym wynikiem, zwłaszcza jeśli uwzględni się fakt, że wszystkie pensjonariuszki tej placówki są obarczone niepełnosprawnością intelektualną, część jest całkowicie niepiśmienna, a niektóre zupełnie nieświadome. Otóż okazało się, że wybory w tym zakładzie miały dość osobliwy przebieg. Jedna ze świeckich opiekunek podpytała co przytomniejsze pacjentki o to, jak przebiegało  głosowanie. Otóż okazało się, że część kobiet nie głosowała samodzielnieli zrobiły to za nie siostry, a reszta zrobiła to tak, jak kazały im zakonnice.

Czyli przymierze tronu z ołtarzem nadal ma się świetnie w naszym kraju.

 

Prywatność Ogórek lepsza niż twoja

Mąż Magdaleny Ogórek, gwiazdy rządowej telewizji, były rektor szkół wyższych i były poseł SLD został w piątek przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie i usłyszał pięć zarzutów, w tym dotyczących transferowania środków jednej ze szkół wyższych na prywatne konta i wyłudzenia ponad 2,5 miliona złotych na szkodę osoby prywatnej. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla byłego polityka, który nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, mimo że grozi mu wyrok powyżej 8 lat więzienia. Oczywiście, TVP Info nawet nie wspomniała o tej sprawie, a pani Magda walczy jak lwica o swoją prywatność i grozi sądem każdemu, kto wspomni o niej i jej dzieciach w kontekście sprawy jej męża. Ciekawe, czemu nie walczyła tak zażarcie o dobra osobiste rodziny Rafała Trzaskowskiego czy Pawła Adamowicza? No, cóż – bo  zapewne, parafrazując piosenkę Kazika, jej prywatność jest lepsza…

Sasin wszechmogący

Ministerstwo Aktywów Państwowych ustami Jacka Sasina miało przedstawić program natychmiastowego zamknięcia czterech kopalni na Śląsku, jednak do planów tych dziennikarze dotarli wcześniej niż minister dojechał do Rudy Śląskiej. Kiedy związkowcy dowiedzieli się o planach ministerstwa, ogłosili że prędzej wywołają czwarte powstanie śląskie niż zgodzą się na likwidację miejsc pracy. Na spotkaniu wicepremier Sasin nawet nie zająknął się więc o programie „restrukturyzacji”, a tylko zapewniał, że nic nie zostanie postanowione „w kontrze do oczekiwań społecznych”. Zapytany o plany likwidacji kopalń, zapewnił że taki program nigdy nie istniał. No, cóż, w Polsce każda władza kocha górników i darzy ich ogromnym szacunkiem, szczególnie gdy mogą się wybrać z wizytą do Warszawy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie