Po godzinach

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 24

Nauczyciele do truskawek

Ostatnio minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski oznajmił, że nauczyciele nie będą mieli przeprowadzanych testów na korona wirusa przed powrotem do pracy. Natomiast minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, ogłosił, że pracownicy sezonowi zza wschodniej granicy, którzy przyjadą na czas zbiorów, będą mieli wykonane takie testy za darmo. Zapytany, czy darmowe testowanie nie powinno być także dla nauczycieli, minister Ardanowski stwierdził, że jeśli chcą testów to mogą na kilkanaście dni zatrudnić się przy zbiorach truskawek. Wszak mają czas, bo szkoły w większości zamknięte, a nauczanie zdalne nie wymaga wysiłku. Gratulujemy panu ministrowi pomysłów, choć nie są całkiem oryginalne i nowe. W latach siedemdziesiątych Pol Pot też zachęcał inteligentów do pracy w polu, skutecznie zresztą, bo za jego rządów zginęła przy tej okazji blisko czwarta część mieszkańców Kambodży. Ambitny plan na unieszkodliwienie inteligenckiej opozycji, ale czy Prezes już wyraził zgodę na jego realizację?

Sklepy octowe

Rząd Zjednoczonej Prawicy zapowiada stworzenie państwowej sieci sklepów spożywczych.  Byłyby tam sprzedawane towary produkcji polskiej za regulowane i ponoć niewygórowane  ceny. Sprzedawano by tam nie tylko surowe owoce, warzywa, jajka i mięso, ale też produktu przetworzone. Zapewniłoby to państwu obecność w branży przetwórstwa rolno-spożywczego, co umożliwiłoby realizację ministerialnego hasła „od pola do stołu”. Hmm, PiS w polu, PiS w zagrodzie, PiS w przetwórni, a na koniec PiS na talerzu… Chyba niejeden przeszedłby na dietę. Swoją drogą, dojrzalsi obywatele naszego kraju dobrze pamiętają epokę sklepów państwowych z cenami regulowanymi, w których na wszystkich półkach stały wyłącznie butelki z octem. A potem przyszły kartki – na wszystko i na długo…

Jaki elegant

Podobno odzież w kratę jest szalenie modna w bieżącym sezonie. Powracający prosto z Brukseli Patryk Jaki ostatnio podczas konferencji prasowej w sejmie wystąpił w takim super-trendy ubranku. Otóż miał na sobie granatową koszulę w drobną kratkę, szarą marynarkę w dużą kratę i beżowe spodnie w jeszcze inny kraciasty wzorek, a do tego żółte buty typu sneakrs, nad wyraz odpowiednie na… niezobowiązującą przechadzkę po mieście. Przy tym marynarka była zdecydowanie przyciasna, a spodnie zbyt długie. Gratulujemy gustu i jego zażartej obrony na Tweeterze.

Wyrok – 90 milionów lat więzienia

Wszyscy chyba pamiętamy, że w pierwotnej wersji ustawy o głosowaniu korespondencyjnym pojawił się punkt grożący karami do 3 lat więzienia za zgubienie lub zniszczenie pakietu wyborczego. Minister Jacek Sasin zgubił 30 milionów takich pakietów, bo przez dłuższy czas nikt nie potrafił powiedzieć, gdzie one się znajdują. W końcu znalazły się w jakichś pocztowych magazynach, ale ponieważ zdezaktualizowała się lista kandydatów na prezydenta, więc i tak w końcu zostaną zniszczone. Czyli – jakby nie patrzeć – albo zgubione, albo zniszczone, a jeśli PiS przewidywał 3 lata za jeden pakiet, to za 30 milionów pakietów… Rachunek Prost, choć na ostatnim posiedzeniu sejmu Borys Budka zapewnił nieszczęsnego ministra, że kiedy do władzy dojdzie KO, to wyrok nie wyniesie 90 milionów lat, a będzie znacznie łagodniejszy, gdyż Sasin odpowie tylko za bezprawny druk i zmarnotrawienie 69 milionów złotych na niebyłe wybory 10 maja.

Tajna broń Czarzastego

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu przez pewien czas obrady prowadził wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. Kiedy posłowie, jak im to się często zdarza, zaczęli się zachowywać nieco niesfornie, pan wicemarszałek, by przywołać ich do porządku, postanowił ich nieco postraszyć. Z wrodzoną sobie słodyczą i uśmiechem widocznym nawet przez maseczkę obiecał, że jak się nie uspokoją, to zawoła panią marszałek Witek, a ona im jak zwykle odbierze głos i dołoży gratis kary pieniężne. Wiedzieliśmy, że pani marszałek, mimo subtelnej urody i drobnej postury jest zaliczana do groźnych bulterierów Prezesa, ale żeby pełniła tę samą rolę u Czarzastego – to nowość.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie