Po godzinach

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz.16

Tik-Tak? Tik-Tok!

Co robi PAD w czasie, gdy epidemia korona wirusa w naszym kraju zaczyna wyraźnie przyspieszać? Organizuje pomoc międzynarodową w celu zdobycia sprzętu? Wygłasza płomienne orędzie, które mobilizuje i podnosi na duchu cały naród? Występuje z inicjatywą ustawodawczą w sprawie pomocy dla przedsiębiorców?  A może odziany w kombinezon, maskę i przyłbicę pomaga szpitalom, nie przymierzając jak Kuchciński? Nie! Nasz bezkonkurencyjny PAD zakłada konto na Tik-Toku i reklamuje tam jakąś grę dla dzieci! Zapomniał przy tym, że Tik-Tok to chińska aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie i udostępnianie  krótkich filmików z dodatkową opcją do szpiegowania swoich użytkowników. Brawo PAD!

Komisarz Terlecki

W ostatnim tygodniu wszystkie informacje o planach przeprowadzenia wyborów 10 maja oznajmia opinii publicznej marszałek Terlecki. Najpierw obiecał nam komisarzy zamiast komisji wyborczych. Następnym razem ogłosi brak komisji wyborczych i głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Ciekawe, kiedy zarządzi głosowanie przez milczącą aklamację całego narodu dla kandydata Zjednoczonej Prawicy?

Sławek-Demolka

Poseł Sławomir Nitras nie został wpuszczony na salę plenarną obrad w Sejmie w wyniku decyzji marszałek Elżbietę Witek. I to pomimo tego, że był delegowany przez posłów i posłanki KO. Wszystko z troski o nerwy prezesa Kaczyńskiego, którego  wyjątkowo irytują wystąpienia i komentarze posła Nitrasa. To nic, że to bezprawne.  W końcu spokój szeregowego posła poza wszelkim trybem jest priorytetem dla wszystkich obywateli, a ponadto cała Zjednoczona Prawicy nie znosi Sławka-Demolki… Czego nie rozumiecie?

Edukacja w TVP

Za uzyskane w marcu 2 miliardy złotych TVP produkuje wysoko profesjonalne programy edukacyjne, by wesprzeć uczniów skazanych ostatnio na nauczanie zdalne. W wyniku tej wspaniałej inicjatywy podczas telewizyjnej lekcji matematyki dowiedzieliśmy się, że średnica jest tożsama z obwodem koła, a liczby 248 i 208 dają sumę 4416. Na lekcji chemii  poznaliśmy ołów, który występuje na stacjach benzynowych. Na lekcji plastyki okazało się, że Edouard Degas był przedstawicielem realizmu, a nie impresjonizmu. Idąc dalej tym tokiem edukacyjnym należałoby w obecnej sytuacji wszystkich uczniów klas ósmych od razu należy i bez żadnych egzaminów przyjąć na studia wyższe, na przydzielanych losowo kierunkach. A telewizyjne nauczycielki trzeba od ręki obdarzyć doktoratami honoris causa po trzy sztuki na twarz i dać im prezesury w Spółkach Skarbu Państwa w nagrodę za bohaterstwo.

Trudne procenty

W kontekście odkryć dokonywanych przez nauczycielki w ramach telewizyjnej edukacji przestaje dziwić fakt, że Andrzej Duda w dniu skokowego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19, oznajmił, iż więcej znaczy mniej. Przetłumaczenia wypowiedzi PAD-a podjął się odważny i błyskotliwy poseł Marcin Horała. On, jako szef nieistniejącego CPK z wysoką pensją, liczyć na pewno potrafi, więc nadaje się na eksperta. Otóż w ramach tłumaczenia Horała oznajmił, że w wypowiedzi PAD-a chodziło o wzrost procentowy liczby przypadków. Wiadomo – jak z jednego chorego wzrosło do dwóch, to wzrost był aż o 50%, a jak z 2000 do 2500 to tylko o 20%. I wszystko jasne – w końcu 50% to więcej niż 20%, czyli wszystko się zgadza – mamy tendencję spadkową w zachorowaniach. Jasne? Jasne! 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia

Ładowanie