Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 107

Jarosław Kaczyński

Bosak wstrzymał Ziemię

Krzysztof Bosak zakwestionował teorię heliocentryczną Kopernika, w myśl której Ziemia krąży wokół Słońca. Wszystko zaczęło się od tweeta niejakiego Przemysława Wenerskiego, funkcjonariusza (bo przecież nie dziennikarza) TVP. Otóż pan Wenerski stwierdził, że: „1. Aborcja jest zabójstwem Człowieka. 2. Wałęsa w młodości donosił za pieniądze. 3. Jaruzelski był na usługach sowietów. 4. Ziemia krąży wokół Słońca. Te i parę innych spraw to fakty, a nie ‘kontrowersyjne’ poglądy. Można je różnie opisywać, ale nie sposób ich kwestionować”.

Na to odpowiedział Bosak, który zgodził się z pierwszymi trzema tezami, a zakwestionował ostatnią, pisząc że: „nie ma fizycznych dowodów na to, które krąży wokół którego”. Gratulujemy szefowi Narodowców głębokiej wiedzy w zakresie historii i fizyki! My jednak pozostaniemy przy swoim zdaniu.

Zaczęli od stadniny, skończą na Pegasusie

Telefony senatora Krzysztofa Brejzy, mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek były wielokrotnie hakowane za pomocą systemu Pegasus. Taki wniosek wynika z analizy, którą przeprowadzili badacze z Citizen Lab. Pytany o tę sprawę premier Mateusz Morawiecki najpierw twierdził, że nic o tym nie wie, a informacje o inwigilowaniu prawników, prokuratorów i polityków opozycyjnych to najpewniej fake newsy. Następnie szef Rady Ministrów zasugerował, że jeśli były takie przypadki, to zapewne wyżej wymienieni byli śledzeni przez obce służby. Ciekawe tylko, które to „obce” służby nie tylko bezkarnie inwigilowały Polaków, ale jeszcze na dodatek przekazywały wykradzione informacje do TVP. Krótko mówiąc – polski kontrwywiad powinien jak najszybciej ustalić, czyją agenturą jest TVP Info…

Wąsik uprzejmie donosi

Minister Maciej Wąsik chce ukarania Janiny Ochojskiej za słowa krytykujące polską Straż Graniczną. Prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej, której nie wpuszczono na tereny przygraniczne, stwierdziła, reagując na wpis prawnika z Podlasia, który opisał, jak polscy mundurowi traktują migrantów: „Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II wojnę światową. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”. Na takie dictum wiceszef MSWiA ostro zareagował: „Przygotowaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa […], bo nie pozwolimy na to, żeby porównania, które ona konstruuje w przestrzeni publicznej były adresowane do Straży Granicznej”. Jeszcze przed Sylwestrem wiceminister przesłał zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosłankę Ochojską. Teraz sprawa jest w rękach podwładnych Zbigniewa Ziobry. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie w sądzie, ale jak w wielu podobnych sprawach obstawiamy uniewinnienie. A pomyśleć, że cała afera została zmontowana tylko po to, by odwrócić uwagę opinii publicznej od Pegasusa…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie