Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 106

Jarosław Kaczyński

Co za atomowa energia!

Spółka Skarbu Państwa Polskie Elektrownie Jądrowe oficjalnie poinformowała o preferowanej lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni atomowej na terenie nadmorskich wsi Lubiatowo i Kopalino w powiecie wejherowskim. Lokalizację Lubiatowo-Kopalino wskazano na podstawie prowadzonych od 2017 roku szczegółowych badań środowiskowych i lokalizacyjnych. Te wykazały, że spełnia ona wszystkie wymagania środowiskowe stawiane tego typu obiektom i jest bezpieczna dla mieszkańców. Druga potencjalna rozpatrywana lokalizacja leżała nad jeziorem Żarnowieckim, gdzie przymierzano się do budowy elektrowni jądrowej za czasów PRL-u.

Koszt inwestycji szacowany jest na przynajmniej 150 miliardów złotych. Co ciekawe – we wsi Kopalino już w 2006 roku nabył działkę Daniel „Wszystko Mogę” Obajtek, a jego młodszy brat Bartłomiej prowadzi tam pensjonat. Nie żebym coś sugerował, ale to doprawdy osobliwy zbieg okoliczności…

Jacek cudem uzdrowiony

Prezes TVP Jacek Kurski pojechał ostatnio do Paryża na konkurs Eurowizji Junior. Nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie fakt, że pięć dni wcześniej otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Test wykonano 14 grudnia metodą PCR. Prezes TVP od razu po otrzymaniu testu powinien udać się na dziesięciodniową  kwarantannę, co wynika z przepisów. Legalnie zakończyć okres izolacji domowej powinien dopiero w Wigilię. Tymczasem już 19 grudnia był w Paryżu na konkursie, choć  organizatorzy imprezy chwalili się przestrzeganiem rygorów sanitarnych. Polskie służby sanitarne też się nie popisały, bo choć kara za złamanie kwarantanny może wynieść nawet 30 tysięcy złotych, to prezesowi TVP żaden mandat nie wpłynął. Podobno jedna z jurorek Eurowizji Junior już ma objawy zakażenia koronawirusem. Ciekawe, ile osób podczas swojej paryskiej eskapady zaraził niezmiennie zdrowy pan Jacek…

Polnische Wirtschaft

Równowartość 80 milionów złotych Polska ma zapłacić francuskiemu koncernowi Airbus za zerwanie w 2015 roku umowy na zakup 50 wojskowych śmigłowców H225 Caracal dla Wojska Polskiego. Podobno to sukces polskiego rządu, bo Francuzi domagali się znacznie większych pieniędzy. Decyzję o zerwaniu kontraktu podjął ówczesny Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Dzięki takiej decyzji wojsko nie będzie miało na czym wykonywać zadań, a za nieudolność polityków zapłacą wszyscy Polacy. Pieniądze na zakup Caracali od Francuzów się rozeszły, a śmigłowców nie ma i nie będzie. Trzeba jednak podziwiać konsekwencję rządu Zjednoczonej Prawicy w gospodarowaniu kasą: 80 milionów złotych za niezakupione śmigłowce, 70 milionów – za wybory, które się nie odbyły, milion euro dziennie za brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej itd., itp. … Bogaty jest ten nasz kraj!

Ekspresowe sędziowanie

Sędzia Paweł Juszczyszyn znów złożył kolejny wniosek o dopuszczenie do orzekania. Tym razem wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski poinformował, że sędzia Juszczyszyn zostaje przywrócony do orzekania. Było to możliwe dlatego, że kadencja dotychczasowego prezesa SR Macieja Nawackiego zakończyła się w sobotę, a w poniedziałek rano w olsztyńskim sądzie nie było jeszcze wiadomo, czy zostanie on powołany na kolejną. Jednak w ciągu kilku kolejnych godzin Nawacki został powołany przez Zbigniewa Ziobro na nową kadencję i przerwał urlop, by ogłosić, że Juszczyszyn pozostaje zawieszony. W ten sposób sędzia Juszczyszyn był przywrócony do orzekania przez 4 godziny. Jeszcze tego samego dnia sędzia Krygielski został pozbawiony funkcji wiceprezesa… A to tylko jeden dzień pracy  Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie