Po godzinach Satyra polityczna

Srebro na niedzielę (bo milczenie jest złotem). Satyryczne podsumowanie politycznego tygodnia cz. 103

Jarosław Kaczyński

Najlepszy kandydat

Beata Mazurek poinformowała, że europoseł Kosma Złotowski został kandydatem delegacji PiS na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Kadencja obecnego przewodniczącego upływa w styczniu. Europosłanka Mazurek z entuzjazmem zapewniła o dużych szansach Złotowskiego, twierdząc że: „To jest nasza propozycja, która zostanie przedstawiona na posiedzeniu grupy EKR w przyszłym tygodniu. Jeśli uzyska akceptację grupy – a wierzę, że tak się stanie – to będzie kandydatem na przewodniczącego PE”. Pamiętamy wzloty i upadki pana Złotowskiego – był prezydentem Bydgoszczy, senatorem, dziennikarzem TVP, wreszcie powrócił na salony polityczne dziesięć lat temu jako poseł, a następnie europoseł z ramienia PiS.

Obecnie jest złotym dzieckiem PiS-u, dzielnie nadążającym w mediach za przekazem dnia. Śmieszniejszej kandydatury nie można było znaleźć?

Szczęśliwe siódemki

Jeszcze niedawno rozpaczaliśmy nad październikową inflacją na poziomie 6,8%, a teraz możemy się już cieszyć, bo nadeszła pora szczęśliwych siódemek. Otóż w listopadzie osiągnęliśmy poziom 7,7% i w ten radosny sposób podążamy w kierunku najdroższych świąt XXI wieku. Na pociechę dostaniemy tarczę antyinflacyjną i zapewnienie na bilbordzie, że w Polsce benzyna i tak jest najtańsza. Co nas czeka po Nowym Roku? Być może jeszcze szczęśliwsza trzynastka w parze z optymistycznym czarnym kotem? Wszak prezes Kaczyński z prezesem Glapińskim czuwają nad naszą pomyślnością.

Protest-song „Bogurodzica”

W Starym Sączu radni ponownie głosowali nad uchwałą anty-LGBT. Pod wpływem obawy o środki unijne część radnych zmieniła zdanie i głosowała przeciw. Wtedy radna PiS-u, Lidia Szewczyk wygłosiła płomienną przemowę, w której powiedziała: „Apeluję do sumień wszystkich radnych. Z tego, co się orientuję, jesteśmy wszyscy katolikami i chodzimy do kościoła. […] Więc apeluję do waszych sumień. Jako samorządowcy za patronkę mamy św. Kingę, której kościół jest u nas od tysiącleci. To by było bałwochwalstwo, gdybyśmy przyjęli odrzucenie rezolucji, którą wtedy żeśmy przegłosowali”. Po tych słowach radna PiS wstała i zaintonowała „Bogurodzicę”. Choć część radnych przyłączyła się do śpiewu, to jednak pieśń nie pomogła, Stary Sącz przestał być „strefą wolną od LGBT”. Kurtyna!

Szczerze o marszałek Sejmu

Ujawniono kolejne maile z poczty elektronicznej Michała Dworczyka. Tym razem minister napisał do premiera wyraźnie rozżalony postawą marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W wiadomości do premiera Dworczyk napisał: „Mateusz, w ciągu ostatniej godziny przeprowadziłem dwie rozmowy z Latosem  i trzy rozmowy telefoniczne z E. Witek. Ja wszystko rozumiem, każdy jest bardzo ważny, nie lubi załatwiać spraw na ostatnią chwilę. Ale do cholery są jakieś granice egocentryzmu, nadęcia i poczucia własnej wielkości. […] Wiec proszę, zadzwoń do niej jutro na sekundę i poproś ją miło o puszczenie tej ustawy. I najbardziej wkurza mnie to, że takie akcje robią nabzdyczeni ludzie, którzy na co dzień nie przepracowują się nadmiernie, a mają o wszystko pretensje i sprawiają wrażenie, jakby nieśli na barkach ciężar całego świata.” W sumie to i tak potraktował koleżankę marszałek dość łagodnie, wszak zarzucił jej tylko nabzdyczenie i lenistwo…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michal Ruszczyk

Historyk i dziennikarz współpracujący z portalami informacyjnymi i mediami obywatelskimi. Wydawca i redaktor Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video Kod. Redaktor miesięcznika “Nasze Czasopismo” od stycznia 2018 do marca 2019. Od października 2018 współpracownik portali internetowych - Crowd Media, wiadomo.co i koduj24. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Kluby Liberalne do marca 2019 roku. Od kwietnia 2019 związany z Koalicją Ateistyczną. Były członek warszawskich struktur Nowoczesnej.

Media Tygodnia
Ładowanie