Gospodarka

Sprzedaż Lotosu to wzmacnianie Putina? Donald Tusk nie ma wątpliwości

Nabywcami części aktywów Grupy Lotos mają być dwie firmy: saudyjski koncern Saudi Aramco i węgierski MOL – podało Radio ZET. Skomentował to Donald Tusk.

Tusk komentuje

“Jeśli PiS naprawdę sprzedał stacje Lotosu węgierskiej firmie MOL, politycznie związanej z Moskwą, to znaczy, że Ład Kaczyńskiego jest bardziej rosyjski, niż sądzili najwięksi pesymiści” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Przypomnijmy, że PKN Orlen ma odsprzedać część aktywów Lotosu saudyjskiej firmie Saudi Aramco, i węgierskiej firmie MOL.

O sprawie mówiło Radio ZET.

W 2020r. KE poinformowała, że zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Proces uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen. W praktyce chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji tej sieci.

Do fuzji ma dojśc do końca pierwszego półrocza 2022 roku.

Saudyjskie Aramco i węgierski MOL – to im PKN Orlen chce sprzedać część Lotosu. Orlen w tym tygodniu ogłosi decyzję. Partnerem do zakupu części rafinerii w Gdańsku najprawdopodobniej zostanie saudyjski koncern Saudi Aramco. Stacje Lotosu odkupi za to węgierski MOL.” – napisał dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Negocjacje z kilkoma potencjalnymi partnerami wciąż trwają. Ich efekt ma być korzystny zarówno dla Grupy Orlen, jak i całej polskiej gospodarki. O wiążących decyzjach w tej sprawie poinformujemy, jak zawsze, w raportach giełdowych” – odpowiedziała mu rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska.

Źródło: Radio Zet, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie