Polityka i Społeczeństwo

Sprawy w Polsce nie idą w dobrym kierunku? Ten sondaż to ostrzeżenie dla rządu

Flickr.com/PiS

Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Sondaż Kantar Public wskazuje, że zdaniem większości naszych rodaków sprawy w naszym kraju nie idą w dobrym kierunku.

Polacy mają prawo do niepokoju – szalejąca inflacja, konflikt z Unią Europejską, protesty różnych grup zawodowych. Znajduje to odzwierciedlenie w nowym sondażu Kantar Public, który bada nastroje społeczne. Obecnie aż 58 proc. ankietowanych jest zdania, że sprawy w Polsce zmierzają w złym kierunku – to wzrost o 2 pkt proc. Zaledwie 22 procent uważa inaczej i jest zadowolonych z rozwoju sytuacji, co oznacza spadek aż o 4 pkt proc. Pozostałe 20 procent nie ma zdania na ten temat.

Z sondażu wynika, że znaczna część Polaków – aż 62 proc. – uważa, iż polska gospodarka znajduje się na skraju kryzysu, w tym 22 proc. ocenia, że jest to „głęboki kryzys”. Przeciwnego zdania jest 28 proc., w tym 2 proc. jest zdania, iż polska gospodarka rozwija się dynamicznie. W porównaniu do poprzedniego badania o 2 pkt. proc. wzrósł odsetek negatywnych opinii.

Zaledwie 17 proc. Polaków wierzy, że dojdzie do poprawy ich sytuacji materialnej. Ponad jedna trzecia – 37 proc. ocenia, że sytuacja nie zmieni się, a 38 proc. Wieszczy jej pogorszenie. Trochę optymistyczniej wygląda to w kwestii pracy – 55 proc. Polaków uważa, że w naszym kraju można znaleźć pracę, choć zdaniem 50 proc. nie zawsze jest to wmarzona praca. Z kolei 32 proc. jest zdania, że pracę w naszym kraju znaleźć ciężko.

Październikowe nastroje społeczne znacząco pogorszyły się. (…) W portfelach szybko zaczyna brakować pieniędzy, a posiadaczom oszczędności niemal z dnia na dzień topnieją ich zasoby. Przed nami kolejne podwyżki gazu, energii elektrycznej – jednym słowem – wszystkiego. Ogólna sytuacja w kraju także nie napawa nadzieją. (…) Na razie nie widać przesłanek, żeby móc prognozować poprawę nastrojów w kolejnych miesiącach – ocenia ekspertka kantar Public Urszula Krassowska.

Źródło: O2

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie