Sposoby, w jakie Bitcoin zmienia świat gier online

Kryptowaluty oraz leżąca u ich podstaw technologia blockchain zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich kilku lat z wielu powodów. Łańcuchy bloków i niewymienne tokeny pozwalają graczom posiadać swoje awatary i zasoby gier oraz wykorzystywać je w innych grach. Awatary żyją teraz niezależnie, bez względu na twórcę gry. Technologia ogromnie się rozwinęła, a zdecentralizowane księgi stosowane w blockchainach zapewniają interoperacyjność zasobów gier w świecie gier online, a także poprzez niejedno bitcoin kasyno z ofertą gier dla klientów z całego świata.

Postęp w grach online

Techniczne aspekty gier dwie dekady temu były słabe w porównaniu z dzisiejszą technologią. Gry wydawały się proste, bez bajerów i bajerów, jakich oczekuje się od dzisiejszych gier online.

Nowe technologie, takie jak rzeczywistość rozszerzona czy wirtualna, były jedynie teoretycznymi możliwościami, które obecnie zostały zrealizowane. Według informacji opublikowanych przez ekspertów, gaming znacznie się rozwinął od czasów, gdy Super Mario oczarowywał młodych ludzi prostymi efektami 16-bitowej konsoli do gier.

Technologia zminiaturyzowała sprzęt i radykalnie poprawiła rozdzielczość ekranu. Dzisiejsze gry oferują skarbnicę dramatycznych scenerii VR, emocjonalnie naładowanych sytuacji i fascynującej grafiki, która pobudza wyobraźnię zarówno młodych, jak i starszych. Żaden postęp nie ma jednak potencjalnego wpływu na technologię blockchain. To zupełnie nowy sposób patrzenia na świat, zarządzania finansami i zapewniania bezpieczeństwa, który ma zastosowanie w wielu inicjatywach cyfrowych, nie tylko w grach.

Najważniejsze zmiany w grach online

Łączność i interoperacyjność należą do najważniejszych zmian, które wyewoluowały z technologii blockchain. Nie musisz nikogo znać, aby grać z obcokrajowcami.  Do najważniejszych zmian spowodowanych przez blockchain w branży gier należą poniższe aspekty.

Metaverse umożliwia eksplorację wirtualnych światów, które wydają się realistyczne. Do popularnych wirtualnych światów należą Second Life, Entropia Universe i Project Sansar. Współczesne gry wideo oferują niezliczoną ilość potencjalnych transakcji, takich jak zakup kostiumu lub akcesoriów dla swojego awatara. Gracze mogą kupować nową zawartość, zasoby gry lub zarabiać pieniądze dzięki technologii blockchain.

Możesz nawet zarabiać pieniądze, opierając się na rzeczywistym posiadaniu aktywów. Przykładem tego rodzaju gry jest Axie Infinity, produkt Ethereum, który przyciąga niesamowitą uwagę i zainteresowanie graczy z całego świata. Szybko staje się najlepszą zdecentralizowaną aplikacją w sieci Ethereum. Gry fabularne, zwane RPG, cieszą się coraz większą popularnością, a dzięki technologii blockchain oferują głęboko wciągające wrażenia, które często uzależniają. Gry mogą także łączyć grupy w celu budowania poczucia wspólnoty.

Portfele kryptowalutowe zapewniają bezpieczeństwo Twoich środków i uniemożliwiają ich kradzież, a także ułatwiają wpłacanie pieniędzy online z wielu źródeł szybciej niż przelewy bankowe czy nawet karty kredytowe. Coraz więcej osób korzysta z kryptowalut i aplikacji opartych na blockchainie, ponieważ mają kontakt z technologią poprzez gry. Łatwo jest monitorować rynki i ceny większości kryptowalut i dowiedzieć się więcej o procesie inwestycyjnym.

Bitcoin i kryptowaluty zmieniają przyszłość

Wpływ kryptowalut na świat zaczyna zmieniać się z teoretycznego na namacalny, aczkolwiek wolniej, niż chciałoby tego wielu ekspertów i zwolenników tej technologii. W pierwszej kolejności prawdopodobnie ucierpi krajobraz gier, szczególnie ze względu na częstotliwość i wszechobecność mikrotransakcji. Transakcje te, choć niewielkie, generują znaczne przychody, gdy spojrzeć na nie łącznie.

Na przykład Fortnite, seria darmowych gier wideo osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie i wyprodukowana przez Epic Games, odnotowała surrealistyczne kwoty przychodów z mikrotransakcji. Według ankiety przeprowadzonej przez LendEDU gracze wydali średnio 85 dolarów na zakupy w grach. Fortnite: Battle Royale odnotowało miesięczne przychody sięgające 318 milionów dolarów. Stąd kryptowaluty.

Najbardziej logicznym sposobem na włączenie kryptowaluty do branży gier byłoby zastąpienie istniejącego procesu transakcji online opartych na kartach kryptowalutami. Uwolniłoby to deweloperów od kontroli instytucji finansowych i ich zależności od ich systemów płatności. Można stworzyć zupełnie nowe waluty dla graczy chcących robić zakupy w grze od innych graczy lub od twórców. Przywróciłoby to kontrolę w rękach programistów, jednocześnie tworząc jednolitą platformę cenową, w której ceny podawane są w walucie gry, niezależnie od tego, gdzie znajduje się gracz.

Wnioski

Cały pomysł oparty na wprowadzeniu kryptowalut do świata gier online jest zdecydowanie interesującym rozwiązaniem. Ma jednak zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego trzeba ciągle czekać na zmiany w tym zakresie, aby sprawdzić, jak w przyszłości będzie kreować się branża gier online w połączeniu z kryptowalutami. Jedno jest pewne – Bitcoin oraz pozostałe kryptowaluty będą miały namacalny wpływ na to, jak z czasem układać będzie się świat gier przez internet. Dlatego warto będzie śledzić zmiany, które wprowadzi to do branży gamingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *