Gospodarka

Spółka Srebrna przedstawiła sprawozdanie finansowe. Zobaczcie, ile zarobiła najsłynniejsza firma w Polsce

Spółka Srebrna ma się czym pochwalić. W 2019 roku wypracowała niemały zysk, a jej kapitał własny to imponująca suma, liczona w milionach złotych.

O spółce Srebrna stało się głośno, gdy nazwa ta pojawiła się w kontekście sprawy „dwóch wież” Jarosława Kaczyńskiego. Utworzona została w 1995 roku przez polityków Porozumienia Centrum. Do dziś Srebrna jest ściśle związana ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości – w jej zarządzie zasiada między innymi Janina Goss, jedna z najbardziej zaufanych osób Jarosława Kaczyńskiego.

O Srebrnej mów się, że to finansowe i kadrowe zaplecze PiS. Pracowały w niej tak ważne osobistości partii jak Marek Suski czy Mariusz Kamiński.

Spółka przedstawiła sprawozdanie finansowe za rok 2019. Jak się okazuje, ma się czym pochwalić. Wypracowała liczony w milionach złotych zysk – przy 7 mln zł przychodów, koszta wyniosły 4,65 mln złotych.

– Spółka zakończyła rok obrotowy 2019 dodatnim wynikiem finansowym netto w wysokości 2 129 942,65 zł – informuje spółka w sprawozdaniu. 15 tysięcy zł przeznaczono Fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego, która jest udziałowcem Srebrnej, resztę przeznaczono na kapitał zapasowy.

Kapitał własny spółki wyniósł na koniec zeszłego roku ponad 27,6 mln złotych. Ze sprawozdania wynika, że spółka nie posiada zobowiązań długoterminowych.

Srebrna posiada trzy nieruchomości – w tym działkę, na której stanąć miały „dwie wieże” – wyceniane na 7 mln złotych oraz warte ponad 3 mln złotych udziały w innych spółkach. Są wśród nich m.in. Gazeta Częstochowska czy Forum S. A.

Z dokumentów wynika, że spółka zatrudnia 14 osób, na których wynagrodzenia wydaje 2,1 mln złotych. Koszt utrzymania trzyosobowego zarządu wyniósł 342,3 tysięcy złotych brutto. Spółka wypłaciła też 168 tysięcy złotych radzie nadzorczej.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie