Polityka i społeczeństwo

Spłonęła katedra Notre Dame w Paryżu. Politycy prawicy odlecieli w komentarzach [Najlepsze wpisy]

Fot. Shutterstock

Wczoraj około godziny 19 ogień pojawił się w jednej z najważniejszych świątyń współczesnego chrześcijaństwa. Dziś już wiemy, że z nieustalonych dotąd przyczyn, związanych najprawdopodobniej z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi, spłonęło prawie 2/3 słynnej katedry Notre Dame w Paryżu.

Jak się jednak okazuje, podobnie jak w przypadku katastrofy w Smoleńsku prawicowa część społeczeństwa nie mogła pogodzić się z myślą, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do “zwyczajnego” wypadku lotniczego, tak i wczoraj wieczorem płonąca katedra w Paryżu uruchomiła pokłady kołtuństwa i często nieprawdopodobnej głupoty, zaściankowości i spoglądania na świat przez wykrzywione zwierciadło. Pożar legendarnego kościoła stał się bowiem momentalnie przyczynkiem do szukania jego symboliki, tak natrętnie i prymitywnie używanej przez polityków Prawa i Sprawiedliwości w prowadzonej przez nich polityce.

Poniżej publikujemy jedynie drobną część wynurzeń ważnych ludzi obozu władzy, poczynając od prezydenta Andrzeja Dudy, poprzez premiera Morawieckiego i jego ministrów aż do Tomasza Terlikowskiego i Magdaleny Ogórek.

https://twitter.com/JEmilewicz/status/1117851303101620227

https://twitter.com/Berni_Krynicka/status/1117859065277759488

https://www.facebook.com/andruszkiewicz.blog/photos/a.802970669750260/2247397725307540/?type=3

Głos w sprawie w podobnym tonie zabrał także krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, który swoją zadziwiającą pozycję w polskiej przestrzeni publicznej zawdzięcza wciąż silnemu sentymentowi do papieża Polaka.

Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie. Łączę się również osobiście z arcybiskupem Paryża, wyrażając nasz ból i wspominając wszystkich jego poprzedników. Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, została odnowiona. Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie – napisał w specjalnym oświadczeniu.

Całe prawicowe szaleństwo związane z komentowaniem płonącej katedry przez pryzmat politycznej metafizyki celnie spuentował politolog Marek Migalski.

Ciekawostkę dorzucił także były szef resortu spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska Bartłomiej Sienkiewicz.

Źródło: Twitter

Fot. Shutterstock/JeniFoto

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie