Gospodarka

Spięcie w Zjednoczonej Prawicy. Szydło bezlitośnie krytykuje pomysł Emilewicz, jest odpowiedź wicepremier

Beata Szydło

Jadwiga Emilewicz nie wykluczyła zmian w programie 500 plus. Środki miałyby być przekazywane w formie nie gotówki, a elektronicznego bonu. Z tą wizją nie zgadza się Beata Szydło. – Nie idźmy tą drogą! – apeluje stanowczo.

Jadwiga Emilewicz była gościem programu „Money. To się liczy”, gdzie rozmawiała między innymi o potencjalnych zmianach w sztandarowym programie rządu Zjednoczonej Prawicy – 500 plus.

Chodzi o zmianę formy przekazywania środków z przelewu na bon elektroniczny, który można byłoby wykorzystać na określone usługi.

Szydło nie chce zmian

Zmiany zainspirowało wprowadzenie bonu turystycznego. Podobnie jak 500 plus, przekazywany jest na każde dziecko w rodzinie, ale można go przeznaczyć na konkretne cele, np. opłatę za nocleg dziecka w hotelu.

Jest to droga, którą chcemy podążać – powiedziała Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy”. – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca – dodała.

Wizję nowego 500 plus stanowczo skrytykowała Beata Szydło. Ewentualne zmiany nazwała „bardzo złym pomysłem”, stwierdziła wręcz, że ich wprowadzenie „podważa zaufanie” między PiS a obywatelami.

Program #Rodzina500plus w postaci „bonów” to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia. Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą! – dosadnie skomentowała Szydło.

Emilewicz uspokaja… ale czy na pewno?

Na słowa byłej premier zareagowała Jadwiga Emilewicz. Z jednej strony ewidentnie starała się uspokoić Beatę Szydło, z drugiej – zasugerowała, że zmiany na wzór bonu turystycznego byłyby dobrym rozwiązaniem.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie