Polityka i Społeczeństwo

PiS nie słucha suwerena? Polacy wypowiedzieli się w kwestii TVN, jednoznaczne stanowisko [SONDAŻ]

Shutterstock

Polacy stają murem za TVN-em. Takie wnioski płyną z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie “Super Expressu”.

Jarosław Kaczyński podniósł rękę na niezależną telewizję. Przez miesiąc ciułał większość, ale i tak wczoraj przegrał głosowanie nad odroczeniem obrad Sejmu do 2 września. Później na sali plenarnej doszło do niebywałego skandalu. Na oczach milionów Polaków połamano wszystkie zasady parlamentaryzmu. Partii władzy nie spodobał się wynik głosowania, więc marszałek Elżbieta Witek zarządziła reasumpcję. W zgodniej ocenie prawników, grożą jej za to konsekwencje prawne, bowiem nie było podstaw do zarządzenia ponownego głosowania.

Instytutu Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu” zadał Polakom dwa pytania dotyczące TVN-u. Okazuje się, że obywatele stają murem za amerykańskim kapitałem w polskich mediach. Wygląda na to, że otwarcie przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości kolejnego frontu, po prostu mu się nie opłaca.

Na pytanie, czy należy zamknąć TVN, aż 70 proc. respondentów odpowiada “nie”. Tylko 15 proc. ankietowanych uważa, że telewizja powinna zniknąć. 15 proc. pytanych nie ma zdania w tej sprawie. Drugie pytanie brzmi – czy PiS chce zlikwidować TVN? Twierdząco odpowiedziało aż 64 proc., 13 proc. uważa, że “nie, a 23 proc zaznaczyło odpowiedź “nie wiem”.

Przegłosowana wczoraj ustawa powędruje teraz do Senatu, który ma miesiąc czasu na wprowadzenie poprawek, zorganizowanie spotkań z ekspertami, a być może zaproszenie na debatę kogoś z Białego Domu. Później ustawa wróci do Sejmu i zobaczymy jak potoczą się głosowania. Jeżeli ponownie zamordyzm wygra, ustawa powędruje na biurko Andrzeja Dudy. Ten będzie musiał zdecydować, w jaki sposób chce się zapisać na kartach historii.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie