Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Sondaż na finiszu kampanii. Zobacz, kto prowadzi, duże grono niezdecydowanych

Drop of Light / Shutterstock.com. Longfin Media / Shutterstock.com Kiev.Victor / Shutterstock.com

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Kandydaci mają już tylko godziny, by przekonać do siebie wyborców. Jak ważny będzie każdy głos pokazuje najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski wygrywa, ale jego przewaga jest niewielka.

Kto wygra drugą turę wyborów 12 lipca? Według sondażu, który IBRiS przeprowadziło dla „Rzeczpospolitej” będzie to Rafał Trzaskowski. Na kandydata obozu demokratycznego zagłosowałoby 45,3 procent Polaków. Z kolei Andrzej Duda może liczyć na 44,4-procentowe poparcie. Różnica między politykami mieści się w granicach błędu statystycznego.

Wciąż spora grupa osób deklaruje się jako niezdecydowana. To aż 10,3 procent wyborców. To właśnie oni rozstrzygną wybory, często podejmując decyzję w ostatniej chwili, już w lokalu wyborczym.

Źródło: Rzeczpospolita

Sondaż IBRiS przewiduje sporą frekwencję – aż 67 procent. Analizy sugerują, że spora frekwencja powinna być atutem Rafała Trzaskowskiego. Sukces kandydata obozu demokratycznego zależy w głównej mierze od mobilizacji jego elektoratu. Można bowiem założyć, że wyborcy Andrzeja Dudy nie zawiodą i tłumnie pójdą na wybory.

Pewne jest jedno – sondaże niczego nie przesądzają, a kandydatów, ich sztaby i ich wyborców od niedzieli wieczorem do czasu, gdy PKW ogłosi ostateczne wyniki czeka nerwowy czas. Hasło „liczy się każdy głos” w tych wyborach przestało być sloganem. O losach prezydentury naprawdę zdecyduje niewielka różnica głosów.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie