Polityka i Społeczeństwo

Solidarna Polska nie odpuszcza. Dostanie w rządzie stanowisko ds. walki z LGBT?

W rządzie ma pojawić się minister ds. światopoglądu. Czy ponownie stanie się to elementem sporu dot. sytuacji LGBT w Polsce?

LGBT a sprawa polska

Słynne już uchwały o polskich “strefach wolnych od LGBT” nadal wywołują kontrowersje na całym świecie. Pisał o nich nawet kandydat na prezydenta USA Joe Biden.

Jak sugerują media, ponoć PiS i sam prezes Kaczyński są już “zmęczeni” tematyką LGBT i szumem wokół niej. Tyle że sprawa jest na rękę ziobrystom, którzy walcząc z LGBT na tle bardziej umiarkowanych gowinowców i nawet pisowców mogą pokazać swoje przywiązanie do tradycji.

Nowy rząd i nowy minister

Teraz dochodzi sprawa nowego rządu. Jednym z koalicyjnych uzgodnień dotyczących nowego-starego gabinetu Mateusza Morawieckiego jest możliwość wskazania przez Solidarną Polską i Porozumienie po jednym ministrze bez teki w kancelarii premiera.

I tu sprawa robi się ciekawsza. Jak nieoficjalnie ustalił dziennik.pl, minister z nadania Solidarnej Polski ma się zajmować “prawami obywatelskimi i tożsamością europejską”. Jak nieoficjalnie mówią politycy Zjednoczonej Prawicy, ma on dać odpór „agendzie lewicowej”. – Oczywiście jego moc sprawcza zależeć będzie od instrumentów, jakimi będzie dysponował. A tu wiele zależy od PiS i premiera Morawieckiego ‒ powiedział rozmówca dziennika.pl. Możliwe, że tym zostanie Michał Woś.

Źródło: dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie