Polityka i Społeczeństwo

Sojusz tronu z ołtarzem sięga kolejnego poziomu. Arcybiskup Głódź będzie rządził polską wsią?!

Kapa1966 / Shutterstock

Usiądźcie wygodnie i odstawcie płyny, aby nie zalać sprzętu elektronicznego. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, ukarany przez Stolicę Apostolską za tuszowanie nadużyć seksualnych księży wobec dzieci, został sołtysem.

Nie, to nie jest żart. Wieś, której gospodarzem został biskup-generał nazywa się Piaski i jest położona na Podlasiu. Były biskup polowy Wojska Polskiego, a ostatnio metropolita Gdański został na nowego sołtysa wybrany jednogłośnie, przy udziale 9 głosujących na 36 osób uprawnionych do wyboru gospodarza wsi. Wybory w Piaskach odbyły się w następstwie rezygnacji poprzedniego sołtysa. Głódź dotychczas był członkiem Rady Sołeckiej.

Piaski są częścią wsi Bobrówka, w której Głodź ma swoją okazałą rezydencję. Posiadłość Głódzia w ma powierzchnię 21 ha. Sama ziemia warta jest ok. miliona złotych, a zabudowania oraz ich wyposażenie nawet dwa-trzy razy tyle – informował swego czasu „Newsweek”.

Nowy sołtys nie wyraził zgody na publikację telefonu i adresu mailowego. Dla osób spoza sołectwa pozostaje kontakt osobisty lub za pośrednictwem gminy.

Co istotne, Kodeks Prawa Kanonicznego Kościoła Katolickiego zawiera bezwzględny zakaz sprawowania przez duchownych publicznych urzędów, z którymi łączy się udział w wykonywaniu władzy świeckiej (mówi o tym kanon 285 §3 KPK)

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie