Polityka i Społeczeństwo

Smutne refleksje ekspertów Rady Medycznej nt. “niewalki” z pandemią. “Rządzą nami antyszczepionkowcy”

Pandemia nie zwalnia. Eksperci Rady Medycznej przy premierze uważają jednak, że rząd nie wprowadzi dodatkowych restrykcji. – “rządzą antyszczepionkowcy” – dodają z rozżaleniem i przypominają, że rząd nie respektuje zaleceń naukowców.

Minister Niedzielski od dawna jest pośmiewiskiem

Nawet pomijając fakt, że politycy rządzący naszym krajem nie walczą z pandemią, a jedynie nieudolnie próbują pudrować jej skutki, a wraz z nimi efekty własnych zaniedbań, chaos, który w tej materii panuje nad Wisłą, sprawia, że minister zdrowia Adam Niedzielski nie ma choćby krzty autorytetu i powagi. Skoro coś zapowiada, a potem się z tego wycofuje lub nie dotrzymuje wyznaczanych przez siebie terminów, można patrzeć na niego wyłącznie z politowaniem i nie jest w niczym lepszy od swojego poprzednika, którego resortowa ekipa robiła przekręty przy zakupie maseczek i respiratorów. Pandemia panoszy się w Polsce, jak chce.

Eksperci mają dosyć i zaczynają nazywać rzeczy po imieniu

Mogę sobie coś uważać lub nie, ale sytuacja polityczna jest taka, że rządzą nami pośrednio antyszczepionkowcy i tzw. antysanitaryści. Wydaje się nawet, że nie ma tak naprawdę większego znaczenia, kto jest ministrem zdrowia, a nawet kto jest premierem. Decyzje są wynikiem układanek politycznych i na czwartą falę nie byliśmy w stanie odpowiednio zareagować. Mam wciąż nadzieję, że na kolejną falę damy radę się przygotować. W końcu to nie są cyferki. To tysiące istnień ludzkich – stwierdza bez ogródek dr Konstanty Szułdrzyński. Nic nie trzeba dodawać – naukowiec powiedział to, z czego wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę. Działania dotyczące pandemii są jedynie wypadkową strategii wizerunkowej i propagandowej ściemy.

Sylwester Marzeń? “Taniec na grobach”

Dr Konstanty Szułdrzyński nie ma wątpliwości, że w statystykach nowych zakażeń już w połowie stycznia zobaczymy efekt złagodzenia zasad z powodu imprez sylwestrowych: –  To, co obserwowaliśmy w Zakopanem, gdzie media państwowe zorganizowały taniec na grobach 20 tys. ofiar pandemii z ostatnich dwóch miesięcy, będzie skutkowało zwiększeniem liczby nowych przypadków już między 10 a 14 stycznia. Będzie to efekt braku obostrzeń na święta i sylwestra oraz takich właśnie imprez masowych. Lekarz zwraca uwagę, że jako społeczeństwo popadliśmy w znieczulicę, skoro nie jesteśmy w stanie wprowadzić i zaakceptować dodatkowych restrykcji, choć pandemia zabiera z naszych domów 20 tys. ludzkich istnień miesięcznie.

Źródło: WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie