Po godzinach

Śmiecący reporter TVP znalazł już nową pracę. Niespodzianka?

Screen: Miasto Lublin/ Facebook

„Kreatywny” pracownik TVP 3 Lublin, który zaśmiecał miejski plac na potrzeby swojego materiału, znalazł nową pracę. Został zatrudniony w… Urzędzie Marszałkowskim.

Był sierpień 2020 roku. TVP3 Lublin wyemitowała szokujący materiał o śmieciach na palcu im. Lecha Kaczyńskiego.

– Sterty śmieci, butelki po alkoholu i nocne imprezy. Tak wygląda plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Mieszkańcy interweniują. Na razie – bez większego efektu – grzmiał w materiale. Problem w tym, że rzeczywistość była mniej szokująca, niż oczekiwania reportera. Miejsce wcale zaśmiecony nie był, więc dla udramatyzowania sprawy, dziennikarz wyciągnął odpady z pobliskich koszy na śmieci i rozrzucił je na placu. Pech chciał, że kulisy pracy kreatywnego reportera uchwyciły kamery monitoringu i wkrótce cała Polska usłyszała o scenograficznych umiejętnościach dziennikarza.

Pomysłowy reporter został szybko zwolniony z TVP 3 Lublin. Ale znalazł nową pracę i to w dość prestiżowym miejscu. Otóż, jak dowiedział się Onet, mężczyzna został zatrudniony w… Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Pracuje jako pomoc administracyjna w oddziale administracyjnym w Departamencie Organizacyjno-Prawnym. Z przyjęciem do nowej pracy nie miał większego problemu.

Na stanowisko pomocy administracyjnej nie jest wymagana procedura konkursowa – podkreśla w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy marszałka woj. lubelskiego Remigiusz Małecki.

Marszałkiem województwa lubelskiego jest Jarosław Stawiarski, były poseł i wiceminister sportu w rządzie PiS. Pełni tę funkcję od 2018 roku.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie