Polityka i Społeczeństwo

Słuchacze w szoku, Niedzielski w oburzający sposób odpowiada dziennikarce. “Butny polityk”

Szacunek i takt chyba są obce ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. W gburowaty sposób odpowiedział dziennikarce Radia Zet na pytanie słuchaczy.

Porannym gościem Radia Zet był Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia poinformował, że ostatniej doby odnotowano ponad 14 tys. zakażeń i ponad 700 zgonów. Dane o przypadkach śmiertelnych po raz kolejny plasują Polskę w światowej czołówce.

Za rogiem czai się już Omikron, który według ekspertów może nawet przyczynić się do paraliżu służby zdrowia.

Francja, Niemcy czy Wielka Brytania biją już rekordy zakażeń nowym wariantem koronawirusa. Tymczasem w Polsce trwają pełną para przygotowania do sylwestrowych zabaw. Na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przylecieli do kraju Polacy z różnych części świata i trudno nie przypuszczać, żeby nie przywieźli ze sobą bardziej zaraźliwej odmiany covid-19.

Ale to nie liczba zakażeń i zgonów zaczyna dominować w mediach społecznościowych, a gburowata i nietaktowna odzywka Adama Niedzielskiego do dziennikarki Radia Zet. Beata Lubecka zadała ministrowi pytanie przesłane przez słuchaczy, kiedy poda się do dymisji.

Tuż po tym, jak pani zrezygnuje z pracy – palnął minister zdrowia. Internet się zagotował.

– Co to za bezczelna odpowiedź do dziennikarki? Ministra od półtora roku zaskakuje pandemia, bez aktualnej strategii, pozbawiony przez KPRM wpływu na szczepienia i nieskuteczny. Trwa i liczy zgony?! – grzmi Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

– Niedzielski różni się od Szumowskiego powiadacie? Niczym się nie różni – cham i prostak rozzuchwalony przez partię matkę – komentuje internauta.

– Gdy Adam Niedzielski obejmował stanowisko, widziałem w nim pracowitego urzędnika. Dziś widzę butnego polityka. Pan minister Niedzielski jest najlepszym dowodem na to, że polityka zmienia ludzi – napisał Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski

Wśród komentarzy przewijają się słowa o arogancji, bezczelności, czy ripoście rodem z piaskownicy. Internauci podpowiadają także, że dziennikarka mogłaby sprawdzić deklarację Adama Niedzielskiego i w porozumieniu z pracodawcą odejść na krótki czas z pracy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie