Polityka i Społeczeństwo

Słuchacze Radia Maryja lepszym sortem Polaków? Morawiecki stawia skandaliczną tezę

Słuchacze Radia Maryja są lepszą kategorią Polaków, która kocha nasz kraj bardziej i lepiej od innych? Taką rewelację ogłosił światu Mateusz Morawiecki na obchodach 27-lecia rozgłośni. Polityk podczas przemówienia wygłosił bowiem modlitwę, która wprawiła w zdumienie wielu obserwatorów sceny politycznej jak i działalności kościoła katolickiego w Polsce. Premier zwrócił się do Matki Boskiej z prośbą o opiekę nad całym narodem, a także tymi, którzy “nie kochają Polski aż tak mocno” jak rodzina Radia Maryja:

“Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja.”

Premier życzył zgromadzonym, “żeby wszyscy Ci, którzy trochę błądzą i nie czują tak do końca tego piękna, które kryje się w słowie i wartościach związanych z Polską, żeby to wszystko pojęli”.

W powyższych słowach Mateusz Morawiecki pokazał, że polska polityka reprezentuje poziom dna. Kiedy w Stanach Zjednoczonych ustępujący prezydent potrafił napisać następcy z przeciwnego obozu, że jego sukcesy będą od teraz sukcesami ich państwa i trzyma za niego kciuki, to tymczasem nad Wisłą wszyscy, którzy nie są razem z PiS, nie zasługują na miano Polaków i patriotów.

Sytuacja jest oburzająca zwłaszcza dlatego, że pada w okolicznościach częściowo religijnych. Morawiecki pokazał bowiem, jak bardzo fałszywą pobożnością się kieruje, ponieważ tego typu modlitwy są dokładnie tym, co otwarcie potępia ewangelia. Morawiecki z Rydzykiem zapomnieli, że Jezus przegnał nieuczciwych handlarzy ze świątyni. Tymczasem dziś uprawiają oni na religii nowy handel polityczny.

Dążenie do dzielenia społeczeństwa za wszelką cenę, poczucie własnej wyższości i pogarda dla drugiego człowieka jest zaprzeczeniem będącego kwintesencja przekazu biblijnego miłosierdzia. Tym samym najmocniej obnoszący się ze swoim katolicyzmem politycy i Tadeusz Rydzyk są tymi, którzy korumpują i niszczą od środka wspólnotę polskiego kościoła. Co warte podkreślenia, przy akceptacji i wsparciu większości duchowieństwa.

Co znamienne, potwierdza się ponownie, jak bardzo zakłamany jest szef obecnego rządu. W opublikowanym wczoraj spocie premier mówił bowiem jeszcze o spełnianiu aspiracji i marzeń obywateli i Polsce dla wszystkich. Po paru godzinach mogliśmy się przekonać, że jednak nie wszyscy do kategorii “wszystkich” się niestety według premiera kwalifikują.

Hipokryzja jak powyższa staje się jednak możliwa i politycznie skuteczna dopiero wtedy, kiedy budowana przez PiS mentalność plemienna pozbawia zwykłych ludzi poczucia, że z patologii należy oczyszczać nie tylko innych, ale przede wszystkim własne środowisko.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie