Polityka i Społeczeństwo

Słowa Timmermansa nie przejdą bez echa. Zobaczcie do czego porównuje to, co się dzieje w Polsce ws LGBT+

Żenujący atak na Unię prawicowego dziennikarza. W ten poziom ignorancji aż trudno uwierzyć
Fot. Flickr/EP

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans porównał Polskę i Węgry do “uczniów czarnoksiężnika”. Owym złym czarodziejem miałby być Władimir Putin. O co mu chodzi? O nowe dyskryminacyjne prawo na Węgrzech i “strefy wolne od LGBT” w Polsce.

Frans Timmermans krytykuje nasz kraj

“Putin był pierwszym, który użył homofobii jako broni, a ‘uczniowie czarnoksiężnika’ w Polsce i na Węgrzech poszli w jego ślady” – napisał na Facebooku ważny europejski polityk.

Dodał, że “strefy wolne od LGTBIQ+” w Polsce i nowe “skandaliczne węgierskie prawo zakazujące treści LGTBIQ+ w szkołach lub w telewizji dla dzieci, które łączą bycie gejem z pedofilią”, są “nowym dnem i powinny przypomnieć wszystkim, że w sercu UE w XXI wieku używa się podręcznika Putina”.  Zapytał też, “czy osoby LGBTIQ+ nie są naszymi braćmi, naszymi siostrami, naszymi kuzynami, naszymi dziećmi?”.

Jego wpis skomentował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski.

“W POLSCE NIE MA STREF WOLNYCH DLA LGBT. Jeśli komisarze Komisji Europejskiej sami używają fake newsów, to nic dziwnego, że ich skuteczność w wielu sprawach, w tym w polityce wschodniej, nie spełnia oczekiwań obywateli UE” – napisał.

Biden o Polsce

Timmermans nie jest pierwszym politykiem spoza Polski, który wspominał o strefach wolnych od LGBT. Jeszcze w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej o sprawie mówił Joe Biden. We wrześniu 2020 r. publikował tweeta dot. Polski. Podlinkował w nim artykuł dot. “stref wolnych od LGBT” i skomentował całość:

“Powiem to jasno: prawa LGBTQ + to prawa człowieka – a w Unii Europejskiej ani na całym świecie nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT”.

Źródło: Facebook, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie