Polityka i Społeczeństwo

Słowa o “ugruntowaniu cnót niewieścich” to nie wszystko. Doradca Czarnka znów dorzuca do pieca

Flickr.com/PiS

 doradca ministra Czarnka, stwierdził niedawno, że dziewczęta powinny być wychowywane w odpowiedni sposób. Dokładniej w taki, by być “ugruntowane do cnót niewieścich”.

Okazuje się, że to nie jedyna jego tego typu wypowiedź, której chyba jednak powinien się wstydzić. – Ateizm jest atakiem na ludzki rozum – stwierdził na jednym z wykładów. Dodał, że nie każdy może być pedagogiem, a osoby niewierzące nie powinny zajmować się uczeniem dzieci.

Skrzydlewski szokuje

Obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne i religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety, które ma polegać na rozbudzeniu pychy – powiedział w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”.

Jego zdaniem powyższy problem implikuje wiele problemów społecznych.

O tej ostatniej jego wypowiedzi już słyszeliśmy. Okazuje się jednak, że Skrzydlewski ma “na koncie” i inne kontrowersyjne opinie.

I tak np. w ubiegłym roku stwierdził, że osoby protestujące w ramach Strajku Kobiet “nie są Polakami”. Jakby było wam mało, warto przypomnieć jego słowa sprzed siedmiu lat. Podczas wykładu dla klubu Polonia Christiana w Radomiu tłumaczył, kto jego zdaniem powinien być nauczyciele, a kto nie.

Istnieje przekonanie charakterystyczne dla kultury zachodu, że do edukacji nie nadaje się wielu ludzi, ale przede wszystkim ateiści. Dlaczego? Dlatego, że sam ateizm jest atakiem na ludzki rozum. Jest zgodą na absurd. Jest pogwałceniem podstaw racjonalności – powiedział wtedy.

Doradca Czarnka

Powyższe opinie mogą szokować. W końcu mówimy tutaj o doradcy ministra edukacji. Ten zaś ma, jak widać, poglądy rodem ze średniowiecza.

W tym wszystkim dziwi jednak coś jeszcze innego. Mianowicie, jak doszło do tego, że ktoś tak “niszowy” jak dr Skrzydlewski jest dziś doradcą jednego z ministrów w rządzie PiS. Chyba nie najlepiej świadczy to obecnym rządzie.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie