Po godzinach

Słowa Kurskiego o Lewandowskim ociekają słodyczą. Ale po co ta złośliwość w stronę Olgi Tokarczuk?!

European Parliament/

Jacek Kurski zachwyca się Robertem Lewandowskim. Pośród komplementów w stronę napastnika Bayernu, prezes TVP przemycił złośliwą uwagę w stronę Olgi Tokarczuk.

To najlepszy czas w karierze Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik kolekcjonuje drużynowe i indywidualne trofea. Nie umknęło to uwadze Jacka Kurskiego, który w słodkich słowach komplementował kapitana polskiej reprezentacji. Szkoda, że nie powstrzymał się od zawoalowanej, choć wyraźnej złośliwości w stronę polskiej noblistki Olgi Tokarczuk.

Można zastanawiać się, jak to możliwe – w jaki sposób Kurski dokonał połączenia literatury i futbolu, pisarki i piłkarza. A jednak – prezes TVP wykonał umysłową i słowną gimnastykę i zdołał dokonać tego porównania.

Robert jest dzisiaj najlepszym ambasadorem Polski na świecie. Lepszym od polityków i skuteczniejszym od noblistów. Grono odbiorców naszych literackich noblistów jest przecież selektywne, a Roberta każdy zna lub chociaż kojarzy. Lewandowski stał się bardzo ważnym narzędziem w budowaniu sympatii i rozpoznawalności Polski – powiedział Kurski w wywiadzie dla portalu Sportowefakty.wp.pl. Warto przypomnieć, że prawicowe środowiska niechętnie zareagowały na informację o przyznaniu Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. TVP nie transmitowało też noblowskiego wykładu pisarki, a Kurski tłumaczył to przyczynami niezależnymi od polskiej telewizji.

Prezes TVP entuzjastycznie gratulował Lewandowskiemu nagrody dla Piłkarza Roku UEFA. Polski napastnik odebrał ją w czwartek na gali UEFA; został też wybrany napastnikiem roku.

– Zasłużył na tę nagrodę i bardzo się cieszę z tego, że ją otrzymał. W zeszłym roku było rozczarowanie, bo był nominowany, ale nie dostał Złotej Piłki. Ta była wtedy poza zasięgiem. Tym większa radość jest teraz. Nagroda, którą otrzymał, jest przecież jedyną prestiżową w tym roku – mówi Kurski Sportowym faktom.

Pamiętam, kiedy zobaczyłem go pierwszy raz. To było podczas meczu Lechii ze Zniczem Pruszków. Był niepozorny, szczuplutki – z rozrzewnieniem wspomina początki kariery kapitana reprezentacji.

Obecnie Lewandowski przeżywa najlepszy czas w karierze. Kompletuje trofea z Bayernem Monachium i indywidualne. W tym roku zdobył już wymarzoną Ligę Mistrzów, mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar Europy. W przyszłym roku pojedzie z reprezentacją Polski na EURO.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie