Gospodarka

Słono płacimy za rządy dojnej zmiany. Tak władza kłamie, ile naprawdę bierze z kieszeni Polaków

Od czasu dojścia przez PiS do władzy można zaobserować wiele przykładów psucia państwa, takich jak przejęcie mediów publicznych i zrobienie z nich ordynarnej tuby propagandowej rządzących, bezprecedensowy skok na spółki Skarbu Państwa, przez cały szereg Misiewiczów, zamach na niezależność wymiaru sprawiedliwości, czy pogarszającą się pozycję Polski w Europie.

Mało jednak mówi się o kolejny ogromnym problemie, który trawi nasze społeczeństwo. Mowa o inflacji, czyli rosnących cenach towarów i usług wynikających ze spadku wartości pieniądza. Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialny jest program Rodzina500+, który rzucił na rynek nowe środki. Według najnowszych wyliczeń, świadczenie w wysokości 500 zł skorygowane o inflację jest dziś warte 393 złote. 

Co prawda oficjalne statystyki inflacyjne za lipiec 2018 roku wskazały na wzrost cen o 2 % w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, to warto mieć na uwadze, że koszyk inflacyjny składa się z takich pozycji jak telewizory, pralki, czy telefony, a to wzrost cen paliw, czy żywności od dawna wykazuje tempo dwucyfrowe. Warto pamiętać, że telewizorem lub pralką człowiek się nie naje. Co więcej, te dobra kupowane są przez nas sporadycznie w przeciwieństwie do paliwa, płacenia za prąd, czy kupowania jedzenia. W gwoli ścisłości, w porównaniu z lipcem 2017 ceny paliw były wyższe o 18,7 proc., żywności o 2,1 proc., a energii o 1,8 proc.

Na rosnącą po cichu inflację składają się kolejne opłaty, nakładane na ludność przez dobrą zmianę. Co prawda rząd PiS obiecywał, że nowych podatków nie będzie wprowadzał, ale rządzący sięgają do naszej kieszeni, ukrywając ten proceder pod nazwą opłat, czy składek.

Jak to wygląda w rzeczywistości, każdy widzi…

fot. flickr/KPRM

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie