Polityka i Społeczeństwo

Sławny eurodeputowany nie gryzie się w język komentując spotkanie Morawieckiego z Le Pen. “Łączy Was nienawiść”

Guy Verhofstadt, były premier Belgii, odniósł się w języku polskim do spotkania Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen – Łączy Was nienawiść – napisał.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w ubiegły piątek z z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego. Spotkanie miało miejsce w polskim przedstawicielstwie w Brukseli i odbyło się przed rozpoczęciem drugiego dnia obrad szczytu Rady Europejskiej w Brukseli. Spotkanie polskiego premiera z kandydatką nacjonalistów i eurofobów we francuskich wyborach prezydenckich dotyczyło “współpracy pomiędzy różnymi środowiskami politycznymi w Parlamencie Europejskim”.

Spotkanie odbiło się szerokim echem w Polsce, a Marine Le Pen zamieściła zdjęcie z szefem polskiego rządu. Wczoraj nieoczekiwanie odniósł się do niego Guy Verhofstadt, były premier Belgii i przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim. Padły mocne słowa.

Cóż za osobliwe połączenie! Łącząca Was nienawiść w stosunku do Europy musi być większa niż dzielący Was stosunek do jej wrogów. Chyba, że Mateusz Morawiecki też już dołączył do obozu Putina – napisał na Twitterze.

Spotkanie Morawieckiego z Le Pen zostało skrytykowane w Polsce i przyjęte z niedowierzaniem. Komentatorzy zwracali uwagę, że w trakcie toczących się negocjacji na temat odblokowania środków z Funduszu Odbudowy, rozmowa ze zwolenniczą wyjścia Francji z NATO i zniesienia sankcji nałożonych na Kreml, to postawa nieodpowiedzialna. Donald Tusk zapytany na konferencji prasowej o tę sprawę, powiedział o “błędzie dyplomatycznym”.

Wolałbym, żeby polski premier umiał przekonać wszystkich partnerów europejskich, że Polsce zależy na silnej, zjednoczonej Europie, a nie na współpracy z tymi, którzy tej silnej, zjednoczonej Europie źle życzą, a czasami aktywnie szkodzą – powiedział. Lider Platformy Obywatelskiej dodał, że “bardzo przestrzega przed takimi ewidentnymi błędami dyplomatycznymi”.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie