Polityka i Społeczeństwo

Śląsk może być tylko początkiem problemów PiS. Szykuje się rozłam w kolejnych samorządach?

Kongres
Flickr.com/PiS

Czy rozbijanie przez opozycję Prawa i Sprawiedliwości w samorządach zakończy się na Śląsku? Borys Budka mówi jak jest.

Od poniedziałku Prawo i Sprawiedliwość przechodzi gehennę polityczną, po rozbiciu przez samorządowców skupionych wokół Rafała Trzaskowskiego, grupy trzymającej władzę na Śląsku.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z trzema radnymi PiS, doprowadził do rozłamu w sejmiku i dał w nim większość opozycji. Nowogrodzka dostała amoku, co było widać po nerwowej wypowiedzi dla PAP sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego.

Polityk zaczął rugać marszałka Chełstowskiego od najgorszych, zarzucając mu brak klasy politycznej. – Marszałek zachował się podle i jest pozbawiony jakiejkolwiek odwagi cywilnej – grzmiał.

Czy na Śląsku się skończy?

Borys Budka był gościem programu “Onet Rano” gdzie dał wyraźnie do zrozumienia, że Śląsk może nie być jednostkowym przypadkiem.

– Ja mam nadzieję, że odwrócimy również sejmik dolnośląski. Tam jest w tej chwili remis. Tam jest dużo bardziej skomplikowana sytuacja, bo tam są ugrupowania bezpartyjne, samorządowe – powiedział.

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej przypomniał, że “tam wszystko sklejał minister Dworczyk”. – Wiem, że samorządowcy od dłuższego czasu wysyłają sygnały, że są niezadowoleni, że nie chcą być w tym porozumieniu – zdradził.

W podobnym tonie mówi Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej ze Śląska. Parlamentarzystka twierdzi, że wkrótce w innych regionach sytuacja ze Śląska może się powtórzyć. – Trwają rozmowy na ten temat – stwierdza tajemniczo w rozmowie z “Faktem”.

Źródło: Onet.pl, Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie