Po godzinach Wybory 2020

Skiba demaskuje Dudę. Muzyk idealnie podsumował działalność obecnego prezydenta

Krzysztof Skiba krytykuje artystów

Krzysztof Skiba, publicysta i lider zespołu rockowego Big Cyc, od dawna z chęcią komentuje polską scenę polityczną. Dziś rano, na kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą, postanowił podsumować pierwszą kadencję Andrzeja Dudy.

Prezydent polskich spraw

Prezydent Duda reklamuje się jako polityk “polskich spraw” – zaczyna swój wywód na Facebooku Skiba. – Gdy prześledzimy uważnie, to co mówi i robi jako najwyższy urzędnik w państwie oraz to jakie dokonania ma na koncie jego formacja polityczna, to wychodzi na to, że “polskie sprawy” to dzielenie Polaków na lepsze i gorsze gatunki, to opluwanie przeciwników politycznych, którzy mają inny pomysł na Polskę, to próby zawłaszczania sądów i gruchotanie konstytucji, to kolesiostwo i nepotyzm w skali dotychczas niespotykanej, to odmawianie człowieczeństwa ludziom, którzy mają inny styl życia – dodaje.

Rockmena drażni nie tylko ogólny wizerunek i wypowiedzi obecnej głowy państwa. Dodaje on także, że denerwuje go też “bezrozumne szastanie groszem publicznym”, “straszenie sąsiadami i wieczny konflikt z przyjazną Polsce Unią Europejską”. W polityce zagranicznej zauważa też “poniżającą uległość wobec Amerykanów”.

Mało tego. Obecne władza – a więc i Duda – ma też na sumieniu “drenaż funduszy publicznych na rzecz prywatnych spółek zakładanych przez rodziny ministrów”, “wspieranie kościelnych biznesmenów”, “przekształcenie telewizji publicznej w propagandową szczekaczkę”, i wreszcie “pogardę dla nauki, kultury, nauczycieli i lekarzy, [i] ukłony w kierunku chuliganów i sekt religijnych”.

Polska to tylko kwiatek do kożucha prezesa?

Mam wrażenie, że dla pana Dudy – Polska, to tylko kolorowy kotylion przypięty do kożucha przewodniczącego Partii. Pan Duda swoją postawą polskość jedynie wulgaryzuje i ośmiesza. Wykorzystuje ją jak trampolinę do skoku na serce wyborców. Traktuje jak kołdrę do przykrycia afer, nieudolności i wpadek – puentuje Skiba. – Nie pozwólmy na wykorzystywanie polskości jako zasłony dymnej dla partyjnych interesów. Gdy patrzę na prezydenta Dudę, to widzę usta pełne Polski i patriotyzmu, a kieszenie pełne długopisów gotowych do podpisywania ustaw, które z wolnego, demokratycznego (jeszcze) kraju uczynią kołchoz Pana Prezesa – dodaje.

Muzyk przyznaje też, że w niedzielę odda swój głos na Trzaskowskiego.

– W niedzielę głosuję na Rafała Trzaskowskiego, bo jest on gwarantem złamania monopolu władzy PiS, partii, która Polskę traktuje jak świnkę skarbonkę i bokserski worek treningowy w jednym – napisał na końcu postu.

Prezydent Duda reklamuje się jako polityk "polskich spraw". Gdy prześledzimy uważnie, to co mówi i robi jako…

Opublikowany przez Krzysztofa Skibę Czwartek, 9 lipca 2020

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie