Polityka i Społeczeństwo

Skandaliczne zarobki w Szpitalu Narodowym! Posłowie KO ujawniają bulwersujące fakty

Dariusz Joński opublikował właśnie na Twitterze post dot. kosztów funkcjonowania szpitala “tymczasowego” na Stadionie Narodowym. Kwoty porażają! Zwłaszcza te związane z zarządem.

21 mln zł

“Dotarliśmy z Michałem Szczerbą do materiałów Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Według modelu szacowania kosztów funkcjonowania szpitala na Narodowym koszt całkowity to 21 583 340 zł, koszty zarządu 624 416 zł” – napisał godzinę temu poseł KO.

Z dołączonych zdjęć wynika, że np. sprzątanie i sterylizacja (np. pościeli) kosztuje ponad 382 000 zł, dezynfekcja oraz utylizacja – ok. 10 000 zł, wynagrodzenie personelu (lekarzy, pielęgniarek, opiekunów itd) – ponad 16 mln zł, zaś wspomniany zarząd to kwestia ponad 620 ooo zł.

 

Koszty działania szpitala na stadionie

Stadion już wcześniej budził kontrowersje. Internauci zauważyli, że wstawiono na jego teren stare łóżka, które bynajmniej nie sugerowały, że całość będzie zorganizowana w profesjonalny sposób.

Potem „Polityka” przeprowadziła wywiad z młodym lekarzem pracującym na Narodowym. Został on zakwaterowany w pięciogwiazdkowym hotelu, w szpitalu miał pracować tydzień (dokładnie 84 godziny) za 12,6 tys. zł płacy. „Personelu medycznego jest dwa razy więcej niż chorych” – opisywał bohater artykułu.

Mało tego, szpital chyba nie spełnił swojego zadania. Miał bowiem odciążyć szpitale tradycyjne, ale na 285 łóżek w poniedziałek przebywało tam zaledwie dwudziestu kilku chorych.

Szpital ma bowiem zaporowe wymogi wobec pacjentów (m.in. nie mogą mieć poważnych chorób współistniejących) i w efekcie stoi niemal pusty.

Mamy ciężkie stany, dla których warunki przyjęcia w szpitalu „Narodowym” są faktycznie wykluczające. Zgodnie z wytycznymi mogą tam trafiać pacjenci chodzący, samodzielni, w lekkim stanie, z potwierdzonym covidem – mówił rp.pl Adam Buczkowski ze Szpitala Wolskiego w Warszawie.

Źródło: Twitter, rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie