Polityka i Społeczeństwo

Skandaliczne zachowanie byłego senatora PiS. Nie uwierzycie, do kogo porównał Donalda Tuska

Senator Waldemar Bonkowski, który swego czasu został wyrzuony z PiS za antysemickie wpisy w internecie, udostępnił właśnie zdjęcie, na którym porównuje Donalda Tuska do… Adolfa Hitlera. Okazuje się, że parlamentarzysta może mieć za to niezłe kłopoty.

W poście udostępnionym przez Bonkowskiego na portalu Facebook widać fotografię Adolfa Hitlera, a obok zdjęcie Donalda Tuska z jego wczorajszego wystąpienia w Gdańsku, z przemówienia z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Warto zwrócić uwagę na zestawienie, w którym zarówno niemiecki dyktator, jak i obecny przewodniczący Rady Europejskiej wykonują podobny gest – tj. obaj zaciskają w ten sam sposób pięści.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Bonkowski sporo ryzykuje. Sprawa tego wpisu może skończyć się dla niezrzeszonego senatora w sądzie. Sytuacje, w których ktoś porównywał daną osobę do dyktatora, już wcześniej trafiały przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Nie jest to bynajmniej pierwszy takie zagranie parlamentarzysty. Waldemar Bonkowski już wcześniej publikował w mediach społecznościowych mocno kontrowersyjne treści. Na Facebooku zamieścił m.in. propagandowy film z komentarzem: “Jak Żyd Żyda gonił na śmierć…”. To właśnie przez takie  antysemickie wpisy senator musiał się pożegnać się z członkostwem w PiS.

Warto przypomnieć, że 2 lata temu grafikę Donalda Tuska w mundurze SS zamieściła w internecie Maria Szonert-Binienda, żona członka komisji smoleńskiej. W reakcji na to zachowanie została ona zawieszona przez MSZ w obowiązkach konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Akron w stanie Ohio…

źródło: Facebook / Waldemar Bonkowski

fot. EC/flickr

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie