Polityka i Społeczeństwo

Skandaliczne słowa Ziobry o małżeństwach homoseksualnych. Zagraniczne media nie pozostawiają na nim suchej nitki

Zbigniew Ziobro

Na świecie ponownie jest głośno o politykach PiS. Zagraniczne media podchwyciły ostatnią wypowiedź Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości. Ta dotyczyła m.in. spraw związanych z małżeństwami homoseksualnymi.

KE atakuje Polskę

Ta tak zwana praworządność jest tendencyjnie i nieobiektywnie wykorzystywana przez KE do ataków na Polskę. Największe państwa UE wraz Komisją Europejską uznały, że w sposób całkowicie pozatraktatowy i sprzeczny z praworządnością, będą przyjmowały reguły wydawania unijnych środków – powiedział wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

To nie koniec. Wybiegł swoimi myślami też w sferę LGBT. – Z definicji praworządności można się dowiedzieć, że nie obejmuje już ona tylko wymiaru sprawiedliwości. Mówi ona również o mediach, dostępie do aborcji czy tzw. prawach podstawowych, interpretowanych jako prawo do zawierania małżeństw gejowskich i adopcji przez te pary dzieci. Taka definicja praworządności wkracza więc we wszystkie kluczowe sfery życia Polaków – uważa minister. – Jeśli zgodzilibyśmy się na takie rozumowanie praworządności, istnieje realne ryzyko, że KE będzie na nas wymuszać wprowadzenie małżeństw gejowskich. A my nie możemy się na to zgodzić właśnie ze względu na praworządność i przestrzeganie naszej konstytucji. Traktaty jasno wskazują, że nie są to kompetencje UE – dodał.

Zagranica o Ziobrze

Kontrowersyjne opinie Ziobry podchwycił Reuters.

Polska nie pozwoli, by UE „zmusiła” ją do dopuszczenia małżeństw homoseksualnych – mówi minister sprawiedliwości – można przeczytać na stronie agencji prasowej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie