Polityka i społeczeństwo

Nieprawdopodobny pokaz chamstwa Krystyny Pawłowicz na komisji sprawiedliwości. Będzie wniosek do komisji etyki

fot. flickr/P.Drabik

Do bulwersujących wydarzeń doszło dziś w Sejmie, podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Na posiedzeniu komisji, której przewodniczącym jest poseł Stanisław Piotrowicz a jednym z najbardziej krewkich członków pozbawiona wszelkich hamulców i ogłady posłanka Krystyna Pawłowicz odbywa się pierwsze czytanie zgłoszonego przez PiS projektu zakładającego publikację trzech nieopublikowanych dotąd wyroków TK. Drugi projekt z „kompromisowego pakietu” ma zostać rozpatrzony na posiedzeniu Sejmu – być może już jutro. Dodatkowo, w planach komisji przewidziane jest także rozpatrywanie – także w ramach I czytania – projekt nowelizacji ustawy o SN, uniemożliwiający „obstrukcję”. Wszystko to ma związek z ustawami, którymi rządzący obóz chce zapozorować przed Komisją Europejską dobrą wolę i wcielić w życie rozwiązania, mające na celu złagodzenie skutków ustaw, którymi władza wykonawcza i ustawodawcza przejęły władze nad władzą sądowniczą.

Posiedzenie jak zwykle było bardzo burzliwe – tradycyjnie posłowie opozycji, w tym przede wszystkim przewodnicząca klubu Nowoczesna Kamila Gasiuk – Pihowicz przedstawiała wnioski niweczące błyskawicznie przepychanie kolanem kontrowersyjnych projektów ustaw.

W pewnym momencie, posłanka Pawłowicz, która niemal na każdym posiedzeniu komisji bezpardonowo atakuje posłów opozycji, korzystających z prawa do reprezentowania swoich wyborców, postanowiła wystosować apel do części jej członków. Sposób, w jaki to zrobiła urąga jednak powadze Sejmu i pokazuje w całej rozciągłości jak bardzo budynek Sejmu pomylił się posłance PiS z ławeczką pod budką z piwem.

Mam apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć” – powiedziała posłanka partii rządzącej.

Kamila Gasiuk – Pihowicz zapowiedziała już wniosek do komisji etyki za te skandaliczne słowa. Poinformowała o tym na swoim Twitterze, jednak Krystyna Pawłowicz nie dała za wygraną, jeszcze raz prezentując pokaz niebywałego chamstwa i braku wychowania.

Co więcej, posłanka PO, Kinga Gajewska zaapelowała do Pawłowicz o powstrzymanie emocji, chociażby ze względu na dzisiejszą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi usłyszała “zamknij się babo”

Doprawdy aż żal patrzeć, jak nisko upadł poziom debaty politycznej w polskim Sejmie. Dla takich osób jak pani Pawłowicz nie powinno być miejsca w polskiej polityce.

fot. flickr/P.Drabik

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie