Polityka

Skandaliczne słowa Andrzeja Dudy. W sieci zawrzało

PiS wydał wyrok na Andrzeja Dudę? Partia rządząca rozważa szokujący scenariusz
Fot.Shutterstock/Dagmara_K

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z wyborcami w Leżajsku, by tam jeszcze raz zachwalać efekty “dobrej zmiany”, którą Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w naszym kraju. W swoim przemówieniu posunął się jednak stanowczo za daleko, przeciwstawiając kontrowersyjne i sprzeczne z konstytucją działania obecnych władz z Unią Europejską, którą wyraźnie wciąż traktuje jako ciało obce, nie jako twór, który współtworzymy.

Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli to przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, że zrobiono dla państwa wiele rzeczy w tym czasie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze i że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko i wyłącznie o jakichś swoich sprawach czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. (…) Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas – własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze” – stwierdził

Prezydent z Prawa i Sprawiedliwości (bo warto zauważyć, że nawet przez chwilę nie próbuje choćby pokazać, że jest inaczej) w sposób szokujący gardzi wyrażoną w referendum akcesyjnym wolą suwerena przynależenia do europejskiej wspólnoty, która od 2004 roku pomogła sfinansować prawdziwie dobrą zmianę, przenosząc Polskę na wyższy poziom cywilizacyjny, co widzi każdy Polak, nawet zdecydowana większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Osoba, która sama była europosłem i dla której z istnienia tej wspólnoty wyniknęło finansowe przysporzenie w wysokości pół miliona złotych rocznie (o których większość Polaków może jedynie pomarzyć), nie ma moralnego prawa do wypowiadania takich słów. To kolejny przykład tego, że prezydentura Andrzeja Dudy przechodzić bardzo poważny kryzys, a sam polityk PiS ma coraz większy problem z określeniem swojej agendy. 

Równie żenujące jest dalsze utrzymywanie narracji, że “reformy”, jakie partia rządząca przeprowadza w obszarze wymiaru sprawiedliwości mają jakiekolwiek przełożenie na większe poczucie sprawiedliwości.

Będziemy robili to, co obiecaliśmy, doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili w Polsce, że sądy są niesprawiedliwe i że sądownictwo w Polsce nie chroni obywatela, nie dopuścimy do tego, by ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym, państwem dla elit, w którym nie dostrzega się normalnego człowieka – mówił prezydent.

O tym, że po trzech latach rządów Kaczyńskiego i Ziobry zmieniło się jedynie tyle, że dziś zmieniła się elita, która dba o swój komfort. Dobitny tego przykład opisywaliśmy wczoraj.

Komentarze polityków opozycji i komentatorów politycznych są dla prezydenta miażdżące. Zebraliśmy dla Was najlepsze z nich.

Źródło: Rzeczpospolita

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie