Skandal w Turynie! Polscy siatkarze wyrzuceni z hali po meczu. Nie oszczędzono nawet selekcjonera!

W zeszłą sobotę w Turynie odbył się finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po meczu doszło do wielkiego skandalu, który wywołali włoscy organizatorzy imprezy.

Finał Ligi Mistrzów dla ZAKSY

W sobotę wszystkich polskich fanów siatkówki interesowało tylko jedno – finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy po tie-breaku pokonali rywali 3:2. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu wicemistrzów Polski w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie.

— Obejrzeliśmy świetny spektakl, pełen zwrotów akcji.

Cieszę się, że mogłem na żywo oglądać tak świetnie dbające drużyny. Pamiętajmy, że ani Jastrzębski Węgiel, ani ZAKSA rundę zasadniczą w PlusLidze zakończyły odpowiednio na trzecim i piątym miejscu, a mimo to dotarły do finału PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów. Jastrzębianie, gdy zdobywali mistrzostwo Polski, zagrali na takim poziomie, jakiego od lat nie widziałem w siatkówce. Nawet jeśli ZAKSA nie grała wtedy źle, to rywale byli na boisku dosłownie wszędzie – zachwycał się po meczu selekcjoner kadry siatkarzy, Nikola Grbić.

Wyrzucili siatkarzy z hali

Jednak wielkie święto uczestników finału zostało brutalnie zakłócone przez…organizatorów imprezy. Gdy siatkarze ZAKSY jeszcze cieszyli się na parkiecie, włoscy pracownicy hali rozpoczęli demontaż boiska, instalacji elektrycznych, band i…wyprosili sportowców.

„Włosi to organizacyjnie…wiecie co. Robotnicy przeganiali mistrzów Europy z parkietu bo muszą go rwać. Niepoważne warunki celebracji” — napisał na Twitterze Filip Czyszanowski z TVP Sport, który na potwierdzenie słów zamieścił wideo z hali. „Dobrze, że laptopa zostawili. Nikt nie przewidział 5 setów, więc kolejne meldunki już jutro. Zostaliśmy po prostu wyrzuceni z hali” — napisał z kolei Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Organizatorzy imprezy nie oszczędzili nawet Nikoli Grbicia. „Koniec mistrzostw, do widzenia. I nie ma znaczenia, czy jesteś dziennikarzem, który musi wysłać materiał, czy selekcjonerem Grbiciem, który rozmawia z kadrowiczami — masz sobie po prostu wyjść. Jednak Polska to inny standard na organizację imprez…” — napisała Edyta Kowalczyk z serwisu „Przegląd Sportowy Onet”.

Źródło: Fakt.pl

Jedna odpowiedź na Skandal w Turynie! Polscy siatkarze wyrzuceni z hali po meczu. Nie oszczędzono nawet selekcjonera!

  1. Jerzy pisze:

    a czego żeście się spodziewali po tych NIUDACZNIKACH – włochach?(specjalnie małymi literami – na takie zasłużyli)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *