Polityka i Społeczeństwo

Skandal w Sejmie, kontrowersyjny polityk wyrzucony z obrad! “Będziesz wisiał”

Mocnym akcentem rozpoczęło się czwartkowe posiedzenie Sejmu. Grzegorz Braun został wyrzucony z obrad, poseł Konfederacji zaszokował słowami w stronę Adama Niedzielskiego.

W Sejmie trwa debata na temat sytuacji w służbie zdrowia i strajku medyków. Na mównicy wystąpił minister zdrowia Adam Niedzielski, który odpowiadał na zarzuty opozycji. Później głos zabrał Grzegorz Braun z Konfederacji.

I swoją wypowiedzią przekroczył wszelkie granice przyzwoitości.

Braun w ostrych słowach krytykował działania Niedzielskiego, ale najmocniejsze zostawił na koniec. Gdy skończył się czas przeznaczony na wypowiedź, a prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon, tez zdążył jeszcze krzyknąć w stronę ministra: „Będziesz pan wisiał!”, czym wywołał oburzenie całej sali.

Panie pośle! Jak pan się zachowuje w Sejmie! To jest wielki skandal – strofowała polityka Konfederacji pani wicemarszałek.

Nie zgadzam się z panem ministrem w wielu rzeczach, opowiadał głupoty z tej mównicy, ale będę pana bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić! To jest groźna karalna! – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który zabrał głos jako następny.

Po kilkuminutowej przerwie wicemarszałek Kidawa-Błońska poinformowała, że Braun został wykluczony z obrad.

Dla Brauna wykluczenie z obrad to nic nowego. Wcześniej został tak ukarany za brak maseczki ochronnej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie