Polityka i Społeczeństwo

Skandal? To mało powiedziane! Ksiądz w obrzydliwy sposób zaatakował w kazaniu dziennikarza. Padły homofobiczne i antysemickie słowa

Screen / Facebook

Suspendowany ksiądz Michał Woźnicki nie odpuszcza. Tym razem podczas kazania zaatakował dziennikarza „Gazety Wyborczej”, pokazywał jego zdjęcie i obrażał go w skandaliczny sposób.

– Wysługuje się Żydom, gazecie żydowskiej – mówił ks. Michał Woźnicki, wymachując zdjęciem Piotra Żytnickiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Suspendowany duchowny atakował Żytnickiego za artykuły, w których opisywał on jego ekscesy. Woźnicki jest w konflikcie z zakonem salezjanów, zakon usunął go ze zgromadzenia, ale ten nie chciał opuścić swojego pokoju. Zamienił go w kaplicę i wbrew zakazowi, odprawia mszę. Salezjanie wzywali policję.

Niedawno o Woźnickim było głośno – w swoim kazaniu obrażał gwiazdy polskiej muzyki, Marylę Rodowicz i Beatę Kozidrak. Tym razem dostało się dziennikarzowi „Wyborczej”.

To dziennikarstwo na poziomie chłopca w piaskownicy – grzmiał. – Piotr Żytnicki z „Gazety Wyborczej” przyznał na jej łamach, że jest osobą o skłonnościach homoseksualnych i członkiem społeczności LGTB. Więc takie osoby w gazecie żydowskiej dla Polaków zajmują się sprawami Kościoła – mówił dalej. Nie poprzestał na słowach; pokazał też kartkę z wydrukowanym zdjęciem dziennikarza.

Jeśli ktoś mnie przekona, że kiszka stolcowa ma funkcję wchłaniającą, a nie odwrotnie, to jestem za. Proszę sobie wyobrazić takich ludzi, z taką twarzą. Jak to wszystko wygląda od podszewki, co dają, komu i jak. Biologia o tym mówi. Zboczenie – komentował w skandaliczny sposób.

Woźnicki został suspendowany, nie może odprawiać mszy czy nabożeństw. Nic sobie jednak z tego nie robi, a salezjanie są bezradni. Co prawda sąd nakazał mu opuszczenie lokalu, ale wyrok nie jest prawomocny – Woźnicki nic sobie z tego nie robi i dalej, jak gdyby nigdy nic, robi swoje skandaliczne wystąpienia.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie