Polityka i Społeczeństwo

“Skala afer jest ogromna”. KO zapowiada zmasowane kontrole w ministerstwach

Screen/ Facebook/ Platforma Obywatelska

Koalicja Obywatelska rozpoczyna serię kontroli w ministerstwach. W sumie zaplanowano 20 kontroli, które mają potrwać miesiąc.

Koalicja Obywatelska rozpoczyna największą od pięciu lat operację kontrolną w ministerstwach. – Rozpoczynamy szereg kontroli parlamentarnych, po to, żeby pokazać jak wygląda prawda. Prawda to wróg numer jeden tego rządu – mówił na konferencji prasowej Cezary Tomczyk, nowy szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

– Wiemy doskonale, że ten rząd ukrywa afery, wiemy, że skala afer jest ogromna. W ciągu ostatnich pięciu lat to ponad sto afer – mówił Tomczyk. Szef klubu KO szacuje, że może chodzić o miliardy złotych. W sumie zaplanowano 20 kontroli, a sześć z nich rozpocznie się dzisiaj. Cała operacja potrwa miesiąc.

Ministerstwo sprawiedliwości skontroluje Kamila Gasiuk-Pihowicz z Barbarą Nowacką, Inspektorat Uzbrojenia Czesław Mroczek wspólnie z Cezarym Grabarczykiem, ministerstwo zdrowia niezawodny duet Michał Szczerba i Dariusz Joński, ministerstwo edukacji narodowej Krystyna Szumilas i Piotr Borys, ministerstwo aktywów państwowych skontroluje Mirosław Suchoń z Markiem Sową, a ministerstwo gospodarki moraskiej Urszula Zielińska z Waldemarem Sługockim.

– Fundusz Sprawiedliwości to nie jest prywatna kasa Solidarnej Polski. To nie jest kieszonkowe posłów Solidarnej Polski. (…) Coraz częściej dowiadujemy się o wydawaniu tych pieniędzy na sprawy, które nie mają absolutnie nic wspólnego z pomocą ofiarom przestępstw – mówiła na konferencji Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiadając wizytę w ministerstwie sprawiedliwości. Gasiuk-Pihowicz z Barbarą Nowacką będą się domagały ujawnienia wszystkich umów zawartych w ramach tego funduszu.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie