Po godzinach

Siostrzeniec Morawieckiego zdradził plany na przyszłość. I co teraz zrobi premier?

Premier Morawiecki
Flickr.com/Krystian Maj/KPRM

Siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego znów szokuje i podnosi wujkowi ciśnienie. – Sam chciałbym wychowywać dziecko z partnerem w przyszłości – wyznał w rozmowie z “Super Exspressem”.

Siostrzeniec Morawieckiego szokuje!

– Nie jest to na pewno ten czas, ale ja bym dążył do tego, żeby adopcja dzieci przez pary homoseksualne była oficjalnie dozwolona w Polsce powiedział w wywiadzie dla “Super Expressu” Franciszek Broda, czyli siostrzeniec premiera Morawieckiego. Zasugerował, że społeczeństwo musi jednak do tego dojrzeć.

On sam jeżeli tylko będzie gotowy mieć dziecko, to “zrobi wszystko, aby je kochać i chronić”. Tak, będę dbał o dziecko wbrew temu, co sugeruje na przykład pani Kaja Godek twierdząca, że homoseksualiści chcą adoptować dzieci po to, żeby je wykorzystywać seksualnie. Ja wręcz przeciwnie, będę je chronił przed przemocą fizyczną, ale i psychiczną, stosowaną wobec osób LGBT przez prawicę – twierdzi.

Adopcja dzieci przez homoseksualistów a zdanie ekspertów

Broda w ten sposób odniósł się do pomysłu Ministerstwa Sprawiedliwości. Resort Zbigniewa Ziobry chce prawnego zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Polityk Solidarnej Polski twierdzi, że polska konstytucja chroni “nadrzędną wartość, jaką jest dobro dziecka”. Jego zdaniem najmłodsi powinni być wychowywani tylko i wyłącznie przez parę kobiety i mężczyzny.

Wspólnie z panem ministrem Michałem Wójcikiem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która ma w sposób skuteczny ochronić dzieci przed tego rodzaju decyzjami, które mogłyby oznaczać adopcję przez pary pozostające we współżyciu homoseksualnym – mówił kilka dni temu Ziobro.

Co na to eksperci?

– Liczne badania udowadniają, ma żadnych przesłanek naukowych, by sugerować, że dziecko wychowywane przez osoby tej samej płci jest narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo czy to zmiany orientacji seksualnej, czy innego rodzaju deficytów psychologicznych – powiedział se.pl prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie