Polityka i Społeczeństwo

Sikorski wbija szpilę Dudzie. “Nie jest nachalnie inteligentny”

Mocna riposta Sikorskiego w sprawie taśm. "Patałachom z TVPiS..."
fot. Grzegorz Rogiński/KPRM

– Pan prezydent próbuje zagłuszyć sumienie. Mówi, że były to najbardziej demokratyczne wybory na świecie. Organizacje do tego powołane, OBWE, mówią co innego. Opozycja jest potrzebna władzy do żyrowania kłamstwa – powiedział w programie “Graffiti” europoseł PO Radosław Sikorski. Padły też inne bardzo ostre słowa dot. Andrzeja Dudy.

Sikorski nie ma litości dla Dudy

Sikorski ponownie ostro wypowiedział się nt. Dudy. Ma mu za złe jego podejście do ustawy zasadniczej.

Proces wyborczy to raz, a łamanie konstytucji to dwa. Jak można ufać komuś, kto przysięga na to co ma w głębokim poważaniu? Przysięga na konstytucję, którą wielokrotnie złamał. Wygrał metodami niegodnymi, przy użyciu funduszy państwa, kłamiąc w państwowej telewizji o tym, że – o czym słyszało się na “bazarkach” – Trzaskowski zabierze 500+ i odda te pieniądze Żydom – mówił Radosław Sikorski.

To nie koniec. Dodał., że “1/3 Polaków przyuczono do nienawiści”. – Tym panom z partii rządzącej i panu prezydentowi może się wydawać, że to tylko atak na wybory, żeby wygrać. Ale to w ludziach zostaje. Tego się nie da wymazać. Oni zrobili Polakom coś strasznego – dodawał polityk.

Prezydent nie jest inteligenty

Dalej było jeszcze ostrzej. Gdy Sikorski został zapytany o słowa Dudy, gdy ten powiedział, że w czasie kampanii wyborczej był autentyczny, zasugerował, że prezydent jest głupi.

Pan prezydent nie jest nachalnie inteligentny, więc może wierzyć w te kłamstwa. Ale to są kłamstwa. Jeśli się mówi o zamachu, na którego nie ma żadnego dowodu, jeżeli się szczuje na Żydów, na gejów, bez żadnych podstaw, to to są kłamstwa. Każdy reżim autorytarny musi być zbudowany na kłamstwie. Pan prezydent może nie rozumieć w czym bierze udział, ale historia wystawi mu rachunek – mówił były europoseł.

Źródło: polsatnews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie