Polityka i Społeczeństwo

Sikorski nie wytrzymał, zdecydowana reakcja na materiały TVP o Tusku. Uwaga, jest ostro!

Mocna riposta Sikorskiego w sprawie taśm. "Patałachom z TVPiS..."
fot. Grzegorz Rogiński/KPRM

TVP starannie przygotowuje się na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Aktywność rządowej telewizji w tym temacie ostro skomentował Radosław Sikorski. – Kura, ty pseudokatolicki gnojku! – grzmiał były minister pod adresem Jacka Kurskiego.

Wieść o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki zelektryzowała obóz rządzący. TVP starannie przygotowuje swoich widzów do momentu, gdy były premier znów zacznie aktywnie działać na polskim podwórku.

Stąd seria emitowanych w „Wiadomościach” materiałów, w których wielokrotnie pokazywano, jak Tusk rozmawia z Angelą Merkel i wypowiada się po niemiecku. Cel? Wtłoczyć widzom do głów, że Tusk działa w interesie naszego zachodniego sąsiada.

Tę wyjątkową aktywność telewizji rządowej w ostrych słowach skomentował Radosław Sikorski. Były minister zdecydowanie nie gryzł się w język, mocno oberwało się też prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu.

Zamiast serialu o ‚człowieku zbuntowanym’, K…zja daje serial o Donaldzie Tusku jako Niemcu. Kura, ty pseudokatolicki gnojku, pamiętaj, że Streicher nikogo nie zabił, robił tylko propagandę a i tak w Norymberdze dostał czapę. Bój się Tuska bo w Boga nie wierzysz – grzmiał Sikorski na Twitterze. W swoim wpisie nawiązał do postaci Juliusa Streichera, wydawcy pisma „Der Strumer”, które prowadziło nagonki na Żydów, publikując m.in. antysemickie karykatury. W czasie procesu norymberskiego był sądzony za swoją działalność propagandową.

Polityka polska czyli dno – skomentował Sławomir Cenckiewicz.

Zgadzam się. Imputowanie byłemu premierowi wolnej Polski, że jest Niemcem, to łajdactwo – skwitował Sikorski.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie