Polityka i Społeczeństwo

Sielanka w Zjednoczonej Prawicy? Nic bardziej mylnego. Już zaczyna brakować dywanów do zamiatania pod nie brudów

rząd
Flickr.com/PiS

Rządowa telewizja od 2016 roku, gdy jej prezesem został Jacek Kurski, mozolnie tworzy, rozszerza, pielęgnuje i wzbogaca obraz absolutnego porządku w obozie władzy, moralnej wyższości Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami oraz jedności celu poszczególnych polityków Zjednoczonej Prawicy, którym ma być dobro wszystkich obywateli naszego kraju.

Obraz ten pomagają TVP budować również liberalno-lewicowe media prywatne niesłusznie kojarzone z opozycją, które bez chwili wytchnienia starają się skonfliktować środowiska opozycyjne między sobą oraz w ramach każdego z nich z osobna.

Prawda jest jednak zgoła odmienna, ponieważ zarówno samo PiS, jak i koalicjanci PiS między sobą oraz koalicjanci PiS w relacjach z PiS są od dłuższego czasu mniej lub bardziej skonfliktowani, mniej lub bardziej nieufni wobec siebie oraz żądni utopienia wewnętrznych konkurentów w łyżce wody. Premier panicznie boi się o swoją polityczną przyszłość i chyba jest już pogodzony z odejściem ze stanowiska przed końcem kadencji, ponieważ politycy Zjednoczonej Prawicy w prywatnych rozmowach wprost przyznają, że Mateusz Morawiecki skompromitował się nieudolnością rządu w walce z pandemią. Słychać głosy, że fasadowość i tekturowość państwa zirytowała już nawet Jarosława Kaczyńskiego, który od dawna nie rozmawiał z Morawieckim w cztery oczy. Według doniesień, nowym pupilkiem prezesa PiS jest szef Orlenu Daniel Obajtek, ponieważ zaimponował mu przejęciem za grosze gazet i portali należących do Polska Press. Prezes PiS pozostanie zauroczony byłym wójtem Pcimia oskarżanym o korupcję przynajmniej do czasu aż od przejętych przez Orlen mediów nie zaczną odwracać się czytelnicy. Wtedy bowiem ich przydatność w walce z większości opozycyjnymi samorządowcami istotnie zmaleje.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie